У святкуванні Великодня в українських храмах і монастирях взяли участь більше 10,1 млн осіб.
У святкуванні Великодня в українських храмах і монастирях взяли участь більше 10,1 млн осіб. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ (МВС).
Богослужіння проводилися в більш ніж 15 тис. культових споруд, до охорони громадського порядку по всій Україні притягувалося майже 29,6 тис. співробітників міліції і військовослужбовців внутрішніх військ МВС України.
При цьому в одному тільки Києві правопорядок забезпечували 1,5 тис. співробітників міліції.
Згідно з повідомленням, станом на 14:30 грубих порушень громадського порядку не допущено.
Читайте також: Великдень 2013 - православні християни відзначають Воскресіння Христове (фото, відео)
Відзначимо, Президент України Віктор Янукович молився за урочистим богослужінням в Свято-Володимирському соборі м. Севастополя. Літургію тут очолив митрополит Бориспільський Антоній, керуючий справами Української православної церкви Московського Патріархату. На початку пасхального богослужіння Віктор Янукович разом з віруючими пройшов Хресним ходом навколо храму.
У своєму пасхальному поздоровленні Янукович відзначив: "Христос воскрес, дорогі співвітчизники! Щороку, коли говорю вам ці слова, серце моє наповнюється великою подякою. Подякою до Господа за те, що допоміг нам і цього року дочекатися Світлого Дня Воскресіння. Подякою до всіх громадян України, які своєю чесною працею, гідним життям і мудрістю, сприяли тому, що ми зустрічаємо це свято в світлі і злагоді".
Читайте також: Жителів столиці чекає концерт і фестиваль писанок
Прем'єр-міністр Микола Азаров, спікер Верховної Ради Володимир Рибак, а також члени уряду і представники київської влади святкували Великдень у Києво-Печерській Лаврі, де службу звершував митрополит Київський і всієї України Володимир, предстоятель УПЦ МП.
Нагадаємо, мільйони православних християн по всьому світі сьогодні відзначають своє головне свято - Великдень, Воскресіння Ісуса Христа. Протягом Великої суботи і після пасхального богослужіння в храмах відбувається освячення пасхальної їжі - фарбованих яєць, пасок і всього, що приготоване до святкового столу для розговіння після Великого поста.
Читайте також: Як правильно виходити з посту
Звичай освячення їжі відомий з VIII століття - пасхальне яйце нагадує про кров, пролиту на Хресті Ісусом, і символізує появу нового життя. За переказами, коли Марія Магдалина піднесла в подарунок імператорові Тіберієві яйце як символ Воскресіння Христа, імператор, засумнівавшись, сказав, що як яйце з білого не стає червоним, так і мертві не воскресають. Яйце в ту ж мить стало червоним.