ua en ru

У Парагваї на президентських виборах переміг тютюновий магнат

Автор: RBC.UA
У Парагваї відбулися президентські вибори, перемогу на них здобув 56-річний мільйонер Орасіо Картес. Центрвиборчком вже оголосив підприємця переможцем, передає Reuters.

У Парагваї відбулися президентські вибори, перемогу на них здобув 56-річний мільйонер Орасіо Картес (на фото). Центрвиборчком вже оголосив підприємця переможцем, передає Reuters.

Читайте також: У Парагваї загинув в авіакатастрофі кандидат у Президенти Ліно Ов'єдо

Орасіо Картес, який балотувався від опозиційної правоцентристської партії "Колорадо", випередив кандидата від правлячої Ліберальної партії - адвоката Ефрайна Алегре. "Колорадо" протягом 60 років керувала Парагваєм, поки не зазнала поразки на виборах 2008 р.

Бізнесмен оголосив про свої плани на найближчу перспективу. Він має намір реформувати партію, що загрузла в корупції.

Зазначимо, що Картес став мільйонером завдяки тютюновому бізнесу. Суперники намагалися викрити підприємця, закинувши йому відмивання грошей і наркобізнес, однак довести винність бізнесмена не вдалося.

По репутації його опонента напередодні голосування було завдано сильного удару після того, як Ефрайна Алегре звинуватили у привласненні державних коштів під час перебування міністром громадських робіт.

Читайте також: Мексика і Перу відкликали з Парагваю послів через імпічмент Президенту Луго

Президент Парагваю обирається строком на 5 років без можливості повторної участі у виборах: перебування на посаді обмежено одним терміном. Попередній глава держави Фернандо Луго в червні 2012 р. позбувся поста, йому було оголошено імпічмент.

Обрання нового Президента має допомогти Парагваю відновити нормальні відносини із сусідами по континенту, підірвані торік несподіваним імпічментом колишньому Президенту Луго. Причиною імпічменту, оголошеного Президенту парламентом у червні 2012 р., стало неналежне виконання ним своїх обов'язків у ході конфлікту між безземельними селянами і поліцією, що призвів до людських жертв. Рішення парламенту викликало негативну реакцію в багатьох країнах Латинської Америки.

Дані вибори стали шостими від часу падіння диктатури Альфредо Стресснера у 1989 р. У процесі брали участь близько 300 міжнародних спостерігачів, в основному - представники Організації Американських держав (ОАД) і UNASUR.