У Пакистані натовп відбив у поліцейських мандрівника, підозрюваного в оскверненні Корану, і заживо спалив його.
У Пакистані натовп відбив у поліцейських мандрівника, підозрюваного в оскверненні Корану, і заживо спалив його, передає Reuters з посиланням на представників місцевої поліції.
Чоловіка запідозрили в богохульстві після того, як вранці в мечеті, куди його пустили переночувати, виявили обвуглені залишки священної книги мусульман. "Вночі в мечеті крім нього не було нікого. Тільки він один міг скоїти цей жахливий вчинок", - заявив місцевий імам.
Читайте також: У Пакистані в результаті вибуху бомби загинули учасники релігійної процесії
Жителі села спочатку побили мандрівника і передали його поліцейським. Однак на цьому вони не заспокоїлися. Через кілька годин натовп з 200 розлючених віруючих увірвався в поліцейський відділок, підозрюваного в богохульстві виволокли на вулицю і спалили.
Місцеві правоохоронці вже затримали 30 осіб за звинуваченням у вбивстві. Ще семеро затримані за невтручання в момент самосуду.
У Пакистані, за даними Незалежного центру вивчення питань безпеки, з 1990 р. за звинуваченнями в богохульстві були вбиті 53 людини.
Читайте також: У Пакистані в результаті нападу смертника загинули 23 людини, постраждали 60
У цій мусульманській країні богохульство карається смертю, однак чіткого визначення злочину в законі немає. Під час судових процесів деякі адвокати намагаються уникати переказу того, у чому звинувачують їхніх підзахисних, щоб самим не потрапити під звинувачення в богохульстві.
Відомі випадки, коли людей заарештовували просто за обговорення ісламу, помилки в написанні релігійних слів або імен або за неучасть в акціях протесту проти фільму "Невинність мусульман".
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ООН тимчасово призупинила програму по боротьбі з поліомієлітом в Пакистані, після того як двоє її працівників загинули в результаті нападів. У провінції Хайбер-Пахтунхва були вбиті інспектор по вакцинації і водій, а також був поранений студент-волонтер. Раніше були вбиті ще п'ятеро співробітників ООН. Жодне угруповання не взяло на себе відповідальність за напади, але ООН і її співробітникам, задіяним у боротьбі з поліомієлітом, раніше надходили погрози від руху Талібан.