Щодо до голови Печерської РДА м. Києва Сергія Сущенка проведено слідчі дії. Про це РБК-Україна повідомили в пресс-службі столичної міліції.
Щодо до голови Печерської РДА м. Києва Сергія Сущенка проведено слідчі дії. Про це РБК-Україна повідомили в пресс-службі столичної міліції.
"Слідчі дії проведено в рамках кримінальної справи, порушеної у зв'язку з незаконним відчуженням комунальної та державної власності у Печерському районі Києва", - йдеться у повідомленні.
У прес-службі спростували інформацію ЗМІ про те, що голова Печерської РДА затриманий.
Напередодні, 13 квітня Головним управлінням військових прокуратур Генеральної прокуратури України (ГПУ) порушено кримінальну справу за ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України за фактом перевищення посадовими особами Міністерства оборони України службових повноважень під час відчуження військового містечка у Конча-Заспі.
Установлено, що вказані посадовці в 2005-2006 рр. у порушення вимог Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України" та "Порядку вилучення і передачі військового майна Збройних Сил", затвердженого постановою Кабінету міністрів України, через госпрозрахункову установу Міноборони незаконно реалізували будівлі і споруди військового містечка площею 24 га у Конча-Заспі товариству з обмеженою відповідальністю "Оста-Плюс", ринкова вартість яких перевищує 18 млн грн.
Нагадаємо, 31 березня голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов заявив, що найближчим часом будуть звільнені з займаних посад ті чиновники КМДА, які підписували рішення, прийняті Київрадою, і що стосуються незаконного відчуження власності територіальної громади Києва. Він зазначив, що найближчим часом чекають на кадрові зміни у КМДА.
Також О.Попов повідомив, що КМДА має намір виграти суди щодо повернення у власність міста ряд незаконно відчужених компаній.
Відзначимо, 24 березня повідомлялося, що Київський апеляційний господарський суд визнав право власності АТ ХК "Київміськбуд" на пакети акції 34-х господарських товариств, які входять до складу холдингу.
Нагадаємо також, що Вищий господарський суд України (ВГСУ) 1 березня 2011 р. підтвердив право власності територіальної громади Києва на блокуючі пакети акцій: 25,46% ВАТ «Київводоканал» і 28,46% ВАТ «Київгаз». Таким чином, була «поставлена крапка» в судових суперечках навколо законності спроби приватизації комунальних пакетів акцій ВАТ «Київводоканал» і ВАТ «Київгаз».
Суд касаційної інстанції залишив чинними рішення судів першої та апеляційної ланок, які також визнали незаконною спробу приватизації комунальних пакетів акцій. Договори купівлі-продажу, укладені в березні 2010 р. між попереднім керівництвом Головного управління комунальної власності КМДА і ТОВ «ФК «Новий регіон», Вищий господарський суд визнав недійсними.
Як повідомлялося, територіальна громада Києва прямо і побічно контролює більше 92% акцій «Київводоканалу» і 88% акцій «Київгазу». Крім блокуючих пакетів, право власності на які підтвердив Вищий господарський суд України, ще 67% акцій ВАТ «Київводоканал» і 60% акцій ВАТ «Київгаз» у 2006 р. було передано в «Київенергохолдинг». У статутному фонді холдингу місту належить 61%.
Варто також зазначити, що двома днями раніше О.Попов заявив, що земельні відчуження, вчинені київською владою, досягли 70 млрд грн, а розкрадання зі столичного бюджету склали близько 4 млрд грн.