В Одесі стартували україно-американські навчання Sea Breeze-2012 (відео)

Понеділок 09 липня 2012 15:28
Автор: RBC.UA
У гарнізонному Будинку офіцерів в Одесі відбулася урочиста церемонія відкриття двосторонніх україно-американських навчань Sea Breeze-2012.

У гарнізонному Будинку офіцерів в Одесі відбулася урочиста церемонія відкриття двосторонніх україно-американських навчань Sea Breeze-2012, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

У заході взяли участь командний склад Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил (ЗС) України, Одеського гарнізону, 6-го флоту ВМС США, представники обласної та міської влади, а також керівники та учасники нинішнього багатонаціонального навчання.

Як зазначив у вступній промові тимчасовий виконавець обов'язків командувача ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Ільїн, важливість цих навчань для підтримки миру в Чорноморському басейні не можна недооцінювати. Уже тривалий час захід проводиться не в двосторонньому форматі, а з залученням військовослужбовців інших країн світу, кількість яких постійно збільшується.

"Нинішній Sea Breeze для нас став ювілейним - десятим за рахунком. Попереду нас чекає напружена двотижнева навчально-бойова робота. Переконаний, що, як і завжди, учасники навчань продемонструють високу бойову виучку, вміння спільно взаємодіяти зі своїми іноземними партнерами і виконувати будь-які покладені на них завдання", - зазначив Ільїн.

У свою чергу, від американської сторони усіх присутніх з початком навчань Sea Breeze-2012 привітав командувач 6-го флоту ВМС США віце-адмірал Френк Пандольфо. Він, зокрема, зазначив, що за сценарієм навчань в ході 4 етапів військовослужбовці 17 армій світу в береговому, морському та авіаційному компонентах відпрацюють низку питань, пов'язаних з протидією міжнародному піратству і стихійних лих і наданням гуманітарної допомоги.

Слід підкреслити, що керівниками навчань Sea Breeze-2012 з української та американської сторони є, відповідно, капітани 1-го рангу Денис Березовський та Ден Шаффер.

Маршами автомобільної та броньованої техніки морської піхоти ВМС України гірськими дорогами Криму почалося підготовка морської піхоти до міжнародних навчань Sea Breeze-2012. Колона автомобільної техніки УРАЛів і КамАЗів подолала понад 1,5 тис. км південними областями України. Зведена рота морської піхоти на БТР-80 здійснила 200-кілометровий марш в район Південної військово-морської бази ВМС, а вже до Одеської області броньована техніка прибуде морем. У районі озера Донузлав пройде морська десантна підготовка "чорних беретів" по плаву на БТР-80, завантаження на великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" та перехід морем.

Нагадаємо, в червні 2011 р. Москва і Київ вступили у відкритий конфлікт через навчання Sea Breeze 2011 і заходу в Чорне море для участі в них американського ракетного крейсера Monterey, обладнаного зенітно-ракетним комплексом Aegis. Через це, за даними ЗМІ, на святкування Дня флоту не приїхав до Севастополя тодішній Президент Росії Дмитро Медведєв.

Нагадаємо, за період з 1997 р. навчання серії Sea Breeze були проведені в 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2007, 2008, 2010, 2011 рр.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся