ru ua

Медведєв скасував візит до Севастополя через розбіжності з Україною

Автор: RBC.UA
Дмитро Медведєв у день Військово-морського флоту побував у місті Балтійську Калінінградської області на головній базі Балтійського флоту. Проте, як з'ясувала газета "Коммерсант", відзначати свято глава держави повинен був у Севастополі, повідомляє РБК.

Дмитро Медведєв у день Військово-морського флоту побував у місті Балтійську Калінінградської області на головній базі Балтійського флоту. Проте, як з'ясувала газета "Коммерсант", відзначати свято глава держави повинен був у Севастополі, повідомляє РБК.

Як повідомили виданню в МЗС Україні, Кремль і російський МЗС, готуючись до Дня ВМФ, вели з Києвом активні переговори про те, щоб Президент відзначив його в Севастополі, де розташована база російського Чорноморського флоту. "Але домовитися не вдалося", - повідомив український дипломат.

За його словами, про всі "підводні камені" в українському керівництві та МЗС знають лише кілька людей. Факт обговорення можливого візиту Дмитра Медведєва в Севастополь і неуспіх переговорів підтвердили також російські дипломати. "Ідея обговорювалася, але безуспішно", - відповів знайомий із ситуацією співробітник МЗС РФ.

Співрозмовники газети в українському керівництві висловили припущення, що основною причиною того, чому Москва і Київ не погодили візит Президента РФ до Севастополя, могла бути політична. Російсько-українські відносини переживають зараз не найкращі часи, а в червні Москва і Київ зовсім вступили у відкритий конфлікт через навчання Sea Breeze 2011 і заходу в Чорне море для участі в них американського ракетного крейсера Monterey, оснащеного зенітно-ракетним комплексом Aegis. Крім того, Москва відкрито дорікає Київ в тому, що при Президентові Януковичі, він активно нарощує співпрацю з НАТО, обговорюючи з альянсом чутливі для Москви питання: безпека в Чорноморському регіоні, майбутнє дислокованого в Криму Чорноморського флоту РФ, а також ПРО.

Куди більш важливою причиною невдалого перебування Дмитра Медведєва до Севастополя виявилася вуглеводнева. Як розповіло джерело в МЗС України, знайоме з підготовкою візиту, основною умовою його проведення російська сторона ставила підписання конкретних домовленостей щодо об'єднання Газпрому та українського "Нафтогазу" на умовах Москви.

"Оскільки ми визнали це для себе невигідним, нам було заявлено: тоді й візиту не буде", - пояснило воно.

У Кремлі цю версію повністю підтвердили. Джерело в Президентській адміністрації повідомило, що російська сторона дійсно ставила на чільне місце при обговоренні можливого візиту Президента РФ до Севастополя підписання конкретних домовленостей, у тому числі по вуглеводневій тематиці. "Коли стало відомо, що цього не відбудеться, Дмитро Медведєв прийняв рішення не летіти в Україну. При цьому Президент дав зрозуміти, що Москва відкрита до контактів з Києвом на найвищому рівні", - пояснило джерело.

Джерело в МЗС РФ повідомило виданню, що Янукович на початку серпня відвідає Сочі, де свою робочу відпустку проводитиме Медведєв.