В "Нафтогазі" очікують подорожчання російського газу для України у ІІ кварталі

Ціна російського газу для України в ІІ кварталі 2012 р. може збільшитися з 416 до 430 дол. за тис. куб. м. "Ціна газу далі буде лише зростати. Ми очікуємо, що в II кварталі вона збільшиться з нинішніх 416 дол. до 430 дол за тисячу кубометрів. Тому має сенс заздалегідь купити до 1 млрд кубометрів газу за нинішньою ціною і закачати в ПСГ",- повідомило джерело в НАК "Нафтогаз України".

Ціна російського газу для України в ІІ кварталі 2012 р. може збільшитися з 416 до 430 дол. за тис. куб. м.  "Ціна газу далі буде лише зростати. Ми очікуємо, що в II кварталі вона збільшиться з нинішніх 416 дол. до 430 дол за тисячу кубометрів. Тому має сенс заздалегідь купити до 1 млрд кубометрів газу за нинішньою ціною і закачати в ПСГ",- повідомило виданню "Комерсант-Україна" джерело в НАК "Нафтогаз України".

Нагадаємо, вчора, 29 березня, національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" вибрала російське ВАТ "Газпромбанк" (41,7% належить ВАТ "Газпром") для відкриття кредитної лінії на 2 млрд дол. Кредит залучається строком на 7 років.

Високопоставлене джерело видання в українській компанії розповіло, що кошти необхідні для накопичення в ПСГ російського газу. "Ми плануємо закупити газ, який може бути використаний для його стабільного транспортування в європейські країни",- зазначає співрозмовник видання в "Нафтогазі". Цю інформацію підтвердило і джерело видання в департаменті нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго.

"Тепер ми взяли на себе функцію закупівлі резервного газу, але ж ми і будемо продавати його європейським споживачам, і зможемо заробити на цій операції",- пояснило джерело видання в Міненерго. "Газпромбанк", за його словами, пішов на кредитування цієї операції, виходячи з необхідності забезпечити збут газу, з чим зараз російська монополія зазнає труднощів.

Напередодні Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна має скоротити споживання природного газу.

"Україна платить найвищу ціну за газ в Європі... Дворічні переговори з Росією, як і раніше, безрезультатні. Україні довелося скоротити споживання природного газу. Це - прямий результат цих переговорів. У майбутньому, ми будемо дотримуватися цього напрямку скорочення. Ми почнемо заміну природного газу вугіллям завдяки використанню спеціальних технологій. І, звичайно, ми будемо шукати альтернативні джерела газу, більш дешевого газу, нарощувати внутрішнє виробництво газу... І, звичайно, шукати способи диверсифікації поставок газу", - пояснив Янукович.

Президент додав, що українська влада не втрачає надії, що переговори з Росією все ще можуть принести хороший результат.

Як повідомлялося, газове питання стане однією з головних тем і засідання українсько-російської міждержавної комісії, яке відбудеться в кінці травня ц. р.

У держбюджеті на цей рік закладена ціна російського газу в розмірі 416 дол./тис. куб. м. В той же час, заступник голови правління "Нафтогазу" Вадим Чупрун 26 березня заявив, що не виключає незначного зниження ціни на російський газ для України в ІІ кварталі 2012 р.

"Газпром" і НАК "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Контракт на постачання газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Україна вже тривалий час добивається зниження ціни на російський газ, що купується, проте російська сторона поки на поступки не йде. Поки переговори тривають, Київ розглядає можливість закупівлі палива в Німеччині.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top