"Нафтогаз": Ціна на російський газ у ІІ кварталі ц.р. може знизитися

НАК "Нафтогаз" не виключає незначного зниження ціни на російський газ для України в ІІ кварталі 2012 р. Про це в ході брифінгу заявив заступник голови правління "Нафтогазу" Вадим Чупрун.

НАК "Нафтогаз" не виключає незначного зниження ціни на російський газ для України в ІІ кварталі 2012 р. Про це в ході брифінгу заявив заступник голови правління "Нафтогазу" Вадим Чупрун, передає корреспондент РБК-Україна.

"Ми не виключаємо, що ціна на газ у ІІ кварталі (2012 р.) буде трохи нижче, ніж зараз", - зазначив заступник голови "Нафтогазу".

При цьому Чупрун не назвав конкретних цифр.

Додамо, що в грудні був прийнятий бюджет на 2012 р., в якому закладено прогнозовану ціну газу в розмірі 416 дол. за тисячу кубометрів. Однак було сказано, що у разі подальших успішних переговорів про зниження цін на газ для України, ВР може переглянути держбюджет на наступний рік пізніше.

Відзначимо, 16 березня ц.р. голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін заявив журналістам, що Україна розглядає можливість імпорту близько 10 млрд кубометрів газу з Європи. Це близько третини всіх поставок газу в Україну і значно більше заявлених раніше обсягів.

За його словами, зараз Україна веде переговори з постачальниками газу з Туреччини, Румунії та Німеччини з продажу кожним з них від 2 до 3,5 млрд кубометрів палива щорічно, повідомило джерело в Міненерго. Переговори з європейськими постачальниками були відновлені після того, як стало очевидно, що Росія не готова йти на поступки Україні в питанні зниження ціни на газ і створення газотранспортного консорціуму.

Раніше прем'єр Микола Азаров заявляв, що в разі провалу переговорів з Росією, Україна "буде купувати фактично російський газ у німецької компанії RWE, що буде дешевше, ніж безпосередньо з Росії". "Це було б парадоксально", - додав глава українського уряду.

Нагадаємо, раніше видання "Дзеркало тижня. Україна" повідомляло, що Україна розглядає варіант реверсного використання частини ГТС, що дозволить імпортувати в Україну газ не тільки з Росії, але і з Євросоюзу. Як стало відомо виданню, "Нафтогаз" планує підписати з німецькою компанією RWE короткостроковий контракт на поставку в Україну через трубопроводи Словаччини спотового газу, купленого в Європі. Видання зазначало, що такі заходи дозволять знизити ціну імпортного газу на вітчизняному ринку.

Зазначимо, на початку вересня 2011 р. газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу в зв'язку із запланованим зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в 2011 р. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний оплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія. "Газове питання" у відносинах двох країн не вирішене й досі.

Ціна російського природного газу в першому кварталі 2011 р. зросла до 264 дол. за 1 тис. куб. м порівняно з 252 дол. за 1 тис. куб. м в четвертому кварталі 2010 р. У другому кварталі 2011 р. ціна становила близько 297 дол. за 1 тис. куб. м, у третьому - близько 355 дол. за 1 тис. куб. м, у четвертому - близько 400 дол. за 1 тис. куб. м. В цілому в 2011 р. було імпортовано газу на суму 11,785 млрд дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top