ua en ru

У Молдавії комуністична символіка опинилася поза законом

Автор: RBC.UA
Парламент Молдавії засудив злочини комуністичного режиму в колишній Молдавській РСР і заборонив використання комуністичної символіки на території країни.

Парламент Молдавії засудив злочини комуністичного режиму в колишній Молдавській РСР і заборонив використання комуністичної символіки на території країни. Про це повідомляє BBC.

Прийняті доповнення в закон про політичні партії виключають використання політичними партіями атрибутики "тоталітарних політичних режимів", під якими мається на увазі, зокрема, серп і молот. При цьому уточнюється, що заборона поширюється тільки на використання цієї символіки в політичних цілях.

Фракція опозиційної Партії комуністів залишила зал засідання на знак протесту. Пізніше їхній лідер Володимир Воронін, який займав пост Президента країни в 2001-2009 рр., заявив, що прийняті закони - це "спроба виключити Партію комуністів з виборчого поля". Зазначимо, Партія коммуніістов Молдови - одна з провідних політичних партій країни. В 2001-2009 рр. перебувала при владі, володіючи більшістю місць в парламенті. Наразі перебуває в опозиції до правлячої коаліції.

Нагадаємо, в 2009 р. радянська символіка опинилася під забороною в Польщі. Володіння радянською символікою карається в цій країні штрафом або навіть тюрмою.

Використовувати нацистську і радянську символіку в червні 2008 р. заборонила також Литва. Заборона накладена на зображення нацистських і комуністичних діячів, а також гімни Третього рейху, Радянського Союзу і Литовської РСР.

В Україні радянська, комуністична і нацистської символіка заборонена поки тільки у Львові. Накласти на неї заборону намагалася влада Луцька, але місцевий суд за позовом прокуратури відмінив її рішення.

Минулого року в Україні на законодавчому рівні хотіли зобов'язати вивішувати копії прапора СРСР в День Перемоги 9 травня. 21 квітня 2011 р. Верховна Рада (ВР) України встановила однією з форм увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні офіційне підняття копій червоного прапора Перемоги на будинках поряд з державним прапором, а Президент Віктор Янукович схвалив це. Проте 17 червня Конституційний суд України визнав неконституційним цей закон.