ua en ru

КСУ визнав незаконним використання червоного Прапора Перемоги

Автор: RBC.UA
Конституційний суд України визнав незаконним використання червоного прапора Перемоги, оголосивши  про те, що закон "про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.." не відповідає Конституції.

Конституційний суд України визнав незаконним використання червоного прапора Перемоги, оголосивши про те, що закон "про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.." не відповідає Конституції, повідомляє прес-служба КСУ.

У рішенні КС говориться про те, що конституцією України визначено вичерпний перелік державних символів України, до яких відноситься Державний прапор, герб, гімн. У той час як Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні, армії і флоту, повідомляється в рішенні КС.

КС також відзначає, що була порушена процедура прийняття закону "Про внесення змін до закону України" Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років ".

Таким чином КС вирішив визнати не відповідним Конституції України, положення абзацу 6 статті 2 Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» від 20 квітня 2000 року № 1684-III в редакції Закону «Про внесення змін до Закону Україна «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги» від 21 квітня 2011 № 3298-VI.

Рішення КСУ є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Зазначимо, що 24 травня з даного питання до КС звернувся лідер Української народної партії Юрій Костенко.

Нагадаємо також, Верховна Рада України 21 квітня прийняла за основу і в цілому законопроект, який передбачає обов'язковість "офіційного підйому в День Перемоги копій Прапора Перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України". Хоча закон був підписаний Президентом лише 20 травня. Тоді за результатами правової експертизи вищезгаданого закону, Кабмін і Міністерство юстиції України висловилися за його підписання.