Україна виконає будь-яке рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценко. Про це РБК-Україна заявили в прес-службі Міністерства юстиції.
Україна виконає будь-яке рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценко. Про це РБК-Україна заявили в прес-службі Міністерства юстиції.
"Україна виконає все, що буде зазначено в резолютивній частині рішення у справі Юрія Луценка", - сказали в прес-службі. Там також відзначили, що Україна завжди виконує рішення ЄСПЛ і надалі буде виконувати.
Як повідомлялося, ЄСПЛ визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка і зобов'язав виплатити Луценкові 15 тис. євро моральної компенсації.
Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін раніше заявив, що Україна виконає рішення ЄСПЛ щодо екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і Луценко. В Україні судове засідання за звинуваченням Юрія Луценка в організації незаконного стеження перенесли на 7 липня.
Колишній голова Міністерства внутрішніх справ України був затриманий 26 грудня 2010 р. Нагадаємо, 27 лютого ц.р. суд засудив Луценка до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також постановив стягнути з засудженого нанесені країні збитків у розмірі 643 тис. грн, на користь МВС Луценко повинен виплатити майже 294 тис. грн. Екс-міністра визнали винним у скоєнні злочину, передбаченого ст.191 ч.5 Кримінального кодексу (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб), та ч.3 ст.365 (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).
Луценко в боротьбі за свої права звернувся до Європейського суду з прав людини.Також він подавав позов проти генерального прокурора Віктора Пшонки, Кузьміна і слідчих, які вели справу, до американського суду. Однак Федеральний суд округу Колумбія позов відхилив.
Разом з тим, 9 березня ц.р. постійний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи оприлюднив заяву, в якій ПАРЄ зі стурбованістю відзначає відсутність прогресу у виконанні Україною останньої резолюції асамблеї.
Прокуратура інкримінувала Луценку незаконне прийняття на роботу свого колишнього водія Приступлюка, незаконне нарахування йому пенсії, надання водієві житла, а також проведення святкових заходів з нагоди Дня міліції у 2008-2009 рр. За даними слідства, діяльність Луценка на посаді глави МВС завдала державі збитків на суму близько 125 тис. дол.
Генеральна прокуратура України протягом останніх кількох років розглянула і передала до судів ряд резонансних кримінальних справ, за ходом яких стежать багато країн світу. Зокрема, мова йде про колишніх політиків з уряду або найближчого оточення Тимошенко. Повний список засуджених, або обвинувачених в злочинах, пов'язаних з перебуванням на керівних постах можна подивитися тут.