У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства представили містобудівний кадастр Києва. Кадастр почне працювати в експериментальному режимі з сьогоднішнього дня, а повноцінно запрацює через півроку. Про це сьогодні заявив заступник міністра регіонального розвитку Дмитро Ісаєнко, передає кореспондент РБК-Україна.
У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства представили містобудівний кадастр Києва. Кадастр почне працювати в експериментальному режимі з сьогоднішнього дня, а повноцінно запрацює через півроку. Про це сьогодні заявив заступник міністра регіонального розвитку Дмитро Ісаєнко (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.
"Кадастр починає працювати в експериментальному режимі. Через півроку він буде наповнений усіма даними і буде працювати в повну силу, тобто це експериментальний режим", - заявив Ісаєнко.
За його словами, в кадастрі поки є дані по двом районам міста. У той час, це єдиний кадастр в Україні, на основі якого будуть робитися всі інші: "Поки на сьогоднішній день не існує в країні подібних кадастрів. Ми зробили в місті Києві, але не тільки для Києва, ця матриця розійдеться по всіх областях і ми допоможемо обладміністраціям організувати роботу на місцях".
Читайте також: Комісія Київради з питань екологічної політики погодила збільшення території Києва до 84,9 тис. га
У КМДА зазначають, що кадастр позитивно вплине на інвестиційний клімат в місті: "Його вплив на інвестиційний клімат складно переоцінити, він за значенням може бути таким самим, як поява антибіотиків в медицині ... він повинен вирішити три основні завдання - простоту інформованості, простоту підготовки аналітичних даних і автоматизацію взаємозв'язків комунікації між суб'єктами", - зазначив заступник директора департаменту містобудування та архітектури, начальник служби містобудівного кадастру Андерей Вавріш.
Ще у вересні 2012 р. Київрада затвердила міську цільову програму створення містобудівного кадастру Києва на 2013-2015 рр..
За словами секретаря Київради Галина Герега, фактично йдеться про створення інформаційної моделі міста, в якій будуть відображатися геопросторові дані про території, екологічних, інженерно-геологічних умовах, характеристиках будинків і споруд, державних стандартах та правилах, містобудівна та проектна документація.
Тоді ж Київрада ухвалила рішення про створення плану зонування території міста. Передбачається розділити на зони територію Подільського, Печерського та Шевченківського районів. Щоб розділити все місто на зони, словами головного архітектора Києва Сергія Целовальника, поки немає грошей. Відповідна робота буде проведена після того, як буде проведений успішний зонінг в зазначених районах.
Читайте також: Мінрегіон буде жорстко контролювати хід оновлення у регіонах містобудівної документації, - Темник
Однак, зонінг стане можливим лише після того, як буде затверджено генеральний план м.Києва, а в проміжку між генпланом та зонінгом повинні бути складені детальні плани території.
Варто також зазначити, що КМДА хоче затвердити генплан міста на референдумі. Другий етап обговорення генплану почався в березні 2012 р. За словами Олександра Попова в генеральному плані Києва буде цілий розділ, що визначає список архітектурної, археологічної та культурної спадщини, які не можна руйнувати. У свою чергу Сергій Целовальник заявив, що генплан по забудові Києва вимагає обговорення ще півроку.