Європейський союз (ЄС) має підписати Угоду про асоційоване членство з Україною для того, щоб у такий спосіб надати підтримку європейській політиці Києва. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у четвер у Лондоні на зустрічі з главою МЗС Великої Британії Вільямом Хейгом.
Європейський союз (ЄС) має підписати Угоду про асоційоване членство з Україною для того, щоб у такий спосіб надати підтримку європейській політиці Києва. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у четвер у Лондоні на зустрічі з главою МЗС Великої Британії Вільямом Хейгом, повідомляє "Польське радіо".
Читайте також: Фракція ЄНП у Європарламенті не підтримає підписання УА між Україною і ЄС до звільнення Тимошенко
"Європейський союз має підписати угоду з Україною, щоб підтримати європейську політику Києва. Українське державне керівництво має схвалити необхідні закони, що полегшують укладення угоди", - зазначив глава польского МЗС.
Раніше, під час під час візиту до Києва наприкінці квітня, Сікорський заявляв про те, що в України залишилося три критичних місяці для виконання вимог ЄС: "Я їду з України з великими надіями про підписання Угоди про асоціацію... Я бачу справжню рішучість Президента України та опозиції щодо забезпечення прийняття законодавства, необхідного для європейської інтеграції України... Проте часу мало. Я боюся, якби зараз треба було приймати рішення, то відповідь (з боку ЄС) була б "ні".
Читайте також: Азаров попросив прем'єра Польщі терміново відвідати Україну
Зазначимо, що в українському зовнішньополітичному відомстві напередодні пролунав твердий оптимізм із приводу результатів листопадового саміту у Вільнюсі, де Києву можуть надати асоційоване членство у ЄС. Зі слів в.о. директора департаменту МЗС Євгена Перебийніса, Євросоюз налаштований на підписання Угоди про асоціацію з Україною.
"Візит (25 квітня міністрів закордонних справ Польщі, Нідерландів і Данії) став підтвердженням готовності ЄС у підписанні Угоди про політичну асоціацію. У цьому контексті ЄС готовий на активну взаємодію на всіх рівнях для досягнення спільної мети - підписання Угоди про асоціацію", - запевнив дипломат, додавши, що відповідну підтримку Україні з приводу підписання УА підтвердила й Австрія, де наприкінці квітня з робочим візитом побував міністр закордонних справ Леонід Кожара.
Нагадаємо, 23-24 квітня секретар РНБО Андрій Клюєв здійснив візит до Брюсселя, за підсумками якого, як зазначили в МЗС, "сторона ЄС підтвердила конструктивну готовність для підписання угоди".
Читайте також: Арбузов розраховує на допомогу європейського бізнесу в підписанні УА з ЄС
За інформацією дипвідомства, Україна продовжує виконання вимог ЄС щодо забезпечення необхідних країні демократичних реформ, регулярно інформуючи європейську сторону про результати такої роботи.
Варто додати, що Київ, крім налагодження відносин на євровекторі, також сподівається на підтримку з боку США євроінтеграційних устремлінь української сторони. Про це Леонід Кожара заявив під час зустрічі з головою підкомітету з європейських питань комітету із закордонних відносин Сенату США, сенатором Крісом Мерфі у Вашингтоні, повідомили у прес-службі дипвідомства.
ЄС бачить прогрес України у вирішенні проблеми вибіркового правосуддя, але потрібно ще багато зробити в цьому напрямку, заявив вчора комісар з питань політики розширення ЄС Штефан Фюле.
"Зараз ми бачимо деякий прогрес з українського боку в усіх трьох ділянках, включаючи політично мотивоване судочинство. Звільнення Луценка і Філіпчука - це крок у правильному напрямку. Проте ще багато чого належить зробити, включаючи гарантії, що не буде повторення цього феномена", - зазначив єврокомісар.
Читайте також: Угода про асоціацію є фактично визнанням європейської приналежності України, - посол ФРН
При цьому Фюле заперечує можливість будь-яких відстрочок для Києва, що стосуються дати подання звіту про успіхи на шляху до асоціації з ЄС.
"Міністри закордонних справ ЄС у грудні (2012 р.) дуже чітко заявили, що будуть готові підписати Угоду про асоціацію на листопадовому Вільнюському саміті. Разом вони недвозначно вказали на три сфери, у яких вони очікують рішень від України шляхом послідовних і очевидних зусиль", - пояснив єврокомісар. На завершення він нагадав про такі проблемні сторони України, як вибіркове судочинство, програма реформ і недосконале виборче законодавство.
Підписання Угоди про асоціацію (УА), а також документа про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським союзом планується на листопад поточного року у Вільнюсі, де пройде саміт "Східного партнерства".
Читайте також: Азаров нагадав про бажання України стати членом ЄС