ua en ru

У міжплемінних зіткненнях в Лівії загинуло понад 140 людей

Автор: RBC.UA
На півдні Лівії, незважаючи на заяви про перемир'я, не припиняються зіткнення між бойовиками чорношкірого племені тубу і ополченцями арабських племен з м. Сабхі. Протягом останніх п'яти днів жертвами конфлікту стали 147 осіб, ще 395 отримали поранення.

На півдні Лівії, незважаючи на заяви про перемир'я, не припиняються зіткнення між бойовиками чорношкірого племені тубу і ополченцями арабських племен з м. Сабхі. Протягом останніх п'яти днів жертвами конфлікту стали 147 осіб, ще 395 отримали поранення.

Такі дані навела агентству Al-Arabia міністр охорони здоров'я країни Фатіма аль-Хамруш.
"Число загиблих становить 147 осіб, це втрати обох сторін", - повідомила міністр. За її словами, з району бойових дій - м. Сабхі і його околиць - в Тріполі доставлені 129 найбільш серйозно поранених. Вона також додала, що на півдні країни складається вкрай важка ситуація з медикаментами.

29 березня ц.р. лідерам ворогуючих сторін вдалося досягти домовленості про припинення вогню. Проте рядові бійці не прагнуть її виконувати, через що насильство не припиняється. Повідомляється, що протягом дня 31 березня кількість загиблих склала 14 людей.

За офіційною версією конфлікт між племенами переріс у відкриту ворожнечу після того, як дві групи, відповідно від тубу і арабського племені, не поділили автомобіль, і в ході з'ясування відносин один з арабів отримав смертельне поранення.

У МВС Лівії повідомили, що відправили в район конфлікту 600 осіб. Зазначимо, представники тубу раніше заявляли, що Перехідна національна рада (ПНР) в конфлікті відкрито підтримує арабські племена, і звинуватили владу у використанні важкої бойової техніки проти чорношкірого населення.

Починаючи з моменту повалення Муаммара Каддафі нова центральна влада - ПНР - втратила контроль над бойовими угрупованнями в країні, головним чином бойовиками різних племен. Це нерідко призводить до збройних конфліктів між їхніми представниками. З найбільш великих зіткнень варто виділити бої біля м. Куфра в лютому 2012 р., тоді загинули більше 100 осіб.

На думку багатьох оглядачів, реальна влада в країні досі належить розрізненим групам повстанців, які умовно поділили країну на сфери впливу і вимагають своєї частки влади. Інтеграція повстанців в урядові структури Лівії відбувається повільно і напружено. Так, наприклад, 11 грудня 2011 р. між колишніми повстанцями і солдатами нової національної армії Лівії сталося зіткнення за контроль над аеропортом Тріполі. А в кінці січня прихильники Каддафі захопили м. Бані-Валід.