ua en ru

У Мексиці завершився саміт G20 (відео)

Автор: RBC.UA
У Мексиці завершився саміт "великої двадцятки", на якому було прийнято багато важливих рішень. Виступаючи на підсумковій прес-конференції, Президент Мексики Феліпе Кальдерон заявив, що форум можна вважати досить успішним.

У Мексиці завершився саміт "великої двадцятки", на якому було прийнято багато важливих рішень. Виступаючи на підсумковій прес-конференції, Президент Мексики Феліпе Кальдерон заявив, що форум можна вважати досить успішним.

"Саміт в Лос-Кабос безсумнівно виявився успішним з урахуванням досягнутих за його підсумками рішень", - зазначив Кальдерон.

За його словами, в ході форуму були намічені конкретні заходи щодо подолання кризи в єврозоні. Серед іншого члени "великої двадцятки" прийняли рішення про виділення додатково більше 450 млрд дол Міжнародному валютному фонду (МВФ) для розширення його можливостей у протидії кризам та їх запобіганню.

Найбільші внески виділить Японія - 60 млрд доларів, Німеччина - 54,7, Франція - 41,4. А також грошові кошти виділить Китай і Росія в розмірі 43 і 10 млрд доларів відповідно. Глава фонду Крістін Лагард заявила: "Дані ресурси створюються для запобігання криз та фінансування потреб держав - членів МВФ. Вони будуть використовуватися тільки в разі потреби і як друга лінія оборони".

Нагадаємо, що в січні 2012 р. МВФ заявив про необхідність залучення додаткових ресурсів на суму 600 млрд євро, щоб продовжувати діяти в якості кредитора останньої інстанції для охоплених борговою кризою країн. До 21 квітня МВФ оголосив, що йому вдалося зібрати 362 млр дол. Також повідомлялося, що країни G20 можуть збільшити кредитний потенціал Міжнародного валютного фонду (МВФ) на 400-500 млрд дол.

Ще у вересні 2011 р. глава МВФ Лагард попередила, що поточні кредитні можливості фонду "тьмяніють у порівнянні з потенційним обсягом кредитів, що можуть знадобитися у разі ескалації боргової кризи єврозони". МВФ вже фінансував програми стабілізації в Греції, Ірландії та Португалії, і є серйозні побоювання, що без кредитів МВФ не обійдуться Італії та Іспанія.

Також учасники саміту G20 підтримали економічний курс Іспанії. Про це заявив прем'єр-міністр Маріано Рахой. За його словами офіційний запит про допомогу буде направлено після аудиторської перевірки банківського сектора.

"Вони оголосили про підтримку наших планів", - підкреслив Рахой, акцентуючи увагу на проведених двосторонніх переговорах з президентом КНР Ху Цзіньтао. Пекін, за словами Рахоя, поділяє його точку зору і вважає, що фінансова допомога має надаватися тільки банківському сектору і не проходити через бюджет, щоб не збільшувати його дефіцит.

Мадрид направить офіційне прохання про фінансову допомогу в четвер або в п'ятницю, після того як незалежні аналітики Олівер Вайман і Роланд Бергер випустять свій звіт про стан банківської системи країни і про її потреби в додатковому капіталі.

Зараз Іспанія веде переговори з партнерами по ЄС про умови і терміни допомоги. Ймовірно, це будуть середньострокові кредити за ставкою, порівнянної зі ставкою рефінансування ЄЦБ.

Нагадаємо, що 18-19 червня в мексиканському Лос-Кабос відбувся саміт "Великої двадцятки". На порядок денний саміту в Мексиці були винесені переважно теми, що увійшли до плану дій "великої двадцятки", прийнятого у листопаді минулого року на саміті в Каннах. Це стабілізація глобальної економіки, зміцнення фінансової системи, реформування фінансового сектора.