У березні профіцит платіжного балансу України склав 375 млн дол

П'ятниця 27 квітня 2012 12:17
Автор: RBC.UA
Профіцит платіжного балансу України в березні 2012 р. склав 375 млн дол. проти дефіциту у 55 млн дол. у лютому. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Профіцит платіжного балансу України в березні 2012 р. склав 375 млн дол. проти дефіциту у 55 млн дол. у лютому. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ). "Покращення стану платіжного балансу насамперед пов'язане зі скороченням дефіциту поточного рахунку - до 313 млн дол. в березні (порівняно з 1,3 млрд дол. в лютому). Це було зумовлено зниженням дефіциту торгівлі товарами (до 893 млн дол. порівняно з 1,8 млрд дол. в лютому) та отриманням значних дивідендів від прямих іноземних інвестицій за кордон. Загалом дефіцит поточного рахунку в І кварталі був достатньо низьким - 1,2 млрд дол. (з урахуванням сезонності - найнижче значення з другого півріччя 2010 року), - говориться в засіданні НБУ.

Нагадаємо, у лютому платіжний баланс України майже вийшов в нуль, негативне сальдо платіжного балансу в лютому склало 55 млн дол. "У лютому 2012 р. зведений платіжний баланс був майже рівноважним: негативне сальдо складало лише 55 млн дол. (порівняно з 889 млн дол. в січні).Таке поліпшення стану платіжного балансу і, відповідно, істотне зниження тиску на обмінний курс на валютному ринку було обумовлено насамперед збільшенням притоку інвестиційного і боргового капіталу до реального сектора економіки на тлі стабілізації ситуації на зовнішніх фінансових ринках", - говориться в повідомленні НБУ.

Нагадаємо, дефіцит зведеного платіжного балансу України в січні 2012 р. виріс в 9,7 разів - до 889 млн дол. Однак, як заявляв тоді керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький, платіжний баланс в цілому знаходиться доброму стані. По рахунку поточних операцій в січні профіцит склав 395 млн дол.

Зазначимо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) раніше прогнозував дефіцит платіжного балансу на 2012 р. на рівні 5,3%. Поліпшити платіжний баланс повинна діяльність України в рамках ЗВТ з СНД. Принаймні, про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Кумулятивне негативне сальдо зведеного платіжного балансу за 2011 р. склало 2,448 млрд дол., порівняно з позитивним у 5,031 млрд дол. за 2010 р. Згідно з повідомленням НБУ, дефіцит зведеного платіжного балансу в грудні був профінансований за рахунок резервних активів.

Зазначимо, за 2011 р. дефіцит поточного рахунку збільшився в 3,1 рази - до 9,3 млрд дол. (5,5% від ВВП), порівняно з 3 млрд дол. (2,2% від ВВП) в 2010 р.

У НБУ відзначили, що головними чинниками такого зростання стали: зростання вартісних обсягів імпорту енергоносіїв (на 8,8 млрд дол. порівняно з 2010 р.); розширення внутрішнього попиту, пов'язаний з реалізацією низки інвестиційних проектів (імпорт продукції машинобудування збільшився на 7,3 млрд дол.); погіршення у другому півріччі зовнішньої кон'юнктури на світових товарних ринках; збільшення виплат доходів з інвестицій (на 2,5 млрд дол.).

За 2011 р. профіцит фінансового та капітального рахунку скоротився на 15% - до 6,8 млрд дол. (в 2010 році - 8 млрд дол.).

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся