ru ua

У космосі виявлено три потенційно населені планети, схожі на Землю

Автор: RBC.UA
Космічний телескоп Kepler виявив дві нові планетні системи, в яких знаходяться три супер-Землі. Відкриті планети розташовані в "населеній зоні", тому їх поверхня теоретично придатна для рідкої води. Загалом у двох знайдених планетних системах, Kepler-62 і Kepler-69, виявлено сім планет. Три з них - 62e, 62f і 69c - є супер-Землями, які розміром нагадують нашу планету.

Космічний телескоп Kepler (на фото) виявив дві нові планетні системи, в яких знаходяться три супер-Землі. Відкриті планети розташовані в "населеній зоні", тому їх поверхня теоретично придатна для рідкої води.

Загалом у двох знайдених планетних системах, Kepler-62 і Kepler-69, виявлено сім планет. Три з них - 62e, 62f і 69c - є супер-Землями, які розміром нагадують нашу планету.

Читайте також: Україна розробляє двигун для індійської ракети-носія

Планети, що входять у систему Kepler-62, обертаються навколо зірки, яка менше і холодніше Сонця. 62f всього на 40% більше, ніж Земля, і на її поверхні знаходяться переважно скелі, період її обертання навколо світила - 267 днів. 62е приблизно на 60% більше, ніж Земля, вона також володіє "кам'яною" поверхнею, її період обертання становить 122 дні. Сама зірка Kepler-62 розташована на відстані 1200 світлових років від нас, і її розмір не перевищує двох третин Сонця.

Третя планета - 69c, що знаходиться в системі Kepler-69, нагадує наші сусідні планети, наприклад Венеру. Вона на 70% більше, ніж Земля, і астрономи не впевнені в тому, з чого вона складається. Період обігу 69c - 242 дні. Зірка Kepler-69 входить до спектрального класу G (як і Сонце) і знаходиться на відстані 2700 світлових років у сузір'ї Лебедя.

Вчені не знають, чи може існувати життя на виявлених планетах, але їх відкриття наблизило науку до знаходження космічних тіл, які схожі на Землю і обертаються навколо зірок, схожих на Сонце.

Читайте також: Curiosity знайшов на Марсі сліди вмісту води в породах (фото, відео)

"Апарат Kepler, безумовно, виявився рок-зіркою науки, - розповів заступник керівника NASA з наукових місій Джон Грансфельд. ​​- Відкриття цих скелястих планет у "населеній зоні" наближає нас до пошуку місця, яке могло б стати будинком. Тільки питання часу - дізнатися, чи є в галактиці планети, подібні до Землі, або ми унікальні".

Один зі співавторів відкриття, професор астрономії Ерік Агол з Університету Вашингтона, розповів, що знахідка допоможе краще зрозуміти, як формуються планети і як вони поводяться в різних умовах. "Зараз ми продовжуємо працювати над іншими цікавими даними, отриманими за допомогою телескопа Kepler", - повідомив Агол.

На початку своєї місії космічний апарат виявляв насамперед газоподібні гіганти, розташовані близько до батьківської зірки. Їх легше обчислити через розмір і короткий орбітальний період. Тепер вчені зосередилися на пошуку менш великих планет, схожих на Землю. Це вимагає більше часу і зусиль, але дозволяє отримати дані, які проллють світло на процес утворення небесних тіл.

Читайте також: NASA побудує базу за зворотною стороною Місяця

"Виявлення та підтвердження планет є результатом спільних зусиль і ресурсів, це вимагає досвіду всього наукового співтовариства. Kepler став причиною відродження астрономічних відкриттів", - додав провідний американський астроном Вільям Борукі з Дослідницького центру Еймса.

Як повідомлялося раніше в доповіді дослідників, "вода в рідкому вигляді, теоретично, може існувати на поверхні кожної із планет". Зазначимо, що наявність води у вигляді рідини, а також співмірні із Землею розміри, що говорить про прийнятну для людини силу тяжіння, поки є ключовими факторами для пошуку.