Співробітники спецпідрозділу «Беркут» затримали під час акції протесту в Києві кількох студентів, передає радіо "Свобода".
Співробітники спецпідрозділу «Беркут» затримали під час акції протесту в Києві кількох студентів, передає радіо "Свобода".
При підготовці до студентського мітингу на Михайлівській площі, до активістів підійшли міліціонери і пред'явили судову заборону на проведення масових акцій на цій території.
У відповідь близько 100 осіб колоною вирушили до Софіївської площі. Коли організатори акції почали переносити апаратуру, правоохоронці намагалися їх зупинити. Внаслідок цього відбулися зіткнення. Затримали, за різними даними, від 3 до 5 чоловік.
Решта протестувальників продовжують мітинг на Софіївській площі. Основні їхні вимоги - надати право молоді на проведення мирних зборів, припинити скорочення фінансування студентів, звільнити міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.
Гасла на плакатах студентів «Зупиніть підвищення плати за навчання», «Ні - скороченню студентів», «Stop sees and cut».
Мітинг оточили близько 300 правоохоронців. До протестувальників під'їхали три автобуси з бійцями «Беркут».
Раніше, вранці, 22 вересня окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення масових заходів у центрі міста 22-23 вересня.
Нагадаємо, Київська міська рада пропонує обмежити проведення будь-яких масових громадських заходів у столиці. Відповідні положення містяться у проекті рішення Київської міської ради "Про затвердження положення про порядок організації та проведення недержавних масових громадських заходів політичного, культурно-просвітницького,спортивного, видовищного та іншого характеру, кіно - та телезйомок у місті Києві", що опубліковано на сайті КМДА 20 вересня п.р.
Так, згідно положенню, проведення масового заходу дозволяється з 09:00 до 22:00. Проведення масових заходів культурного, мистецького, духовного характеру за умови узгодження їх проведення з балансоутримувачами території дозволяються біля культових споруд міста Києва та на прилеглих до них територіях.
Однак, масові заходи поблизу будинків, в яких розміщені державні органи влади та органи місцевого самоврядування, можуть проводитися на відстані від них не менш як 100 метрів, якщо інше не передбачене відповідними рішеннями цих органів або у спеціально відведених для цього місцях.
У місцях проведення масових заходів забороняється самовільне встановлення малих архітектурних форм (кіосків, лотків, навісів, палаток, в т.ч. тимчасових та пересувних, призначених для роздрібної торгівлі, поштових та інших операцій, що встановлюються на відкритих територіях) та об'єктів зовнішньої реклами (рекламних тумб, будь-яких стендів, щитів, панно, прапорів, екранів, транспарантів, наклейок та ін.).
Згідно положенню, заборона розповсюджується на акції, заплановані у тому самому місці і в той самий час, що і міські або державні заходи.
Нагадаємо, 24 серпня ц.р. в День Незалежності України в Києві на вул. Володимирській відбулася сутичка між учасниками народного маршу і співробітниками міліції.
25 серпня по факту зіткнень між правоохоронцями та представниками політпартій, об'єднань і організацій порушено кримінальну справу.
Зазначимо, напередодні суд заборонив опозиції проводити акції в центрі міста. Єдине місце, де дозволили провести акцію опозиції - це сквер з пам'ятником Тарасу Шевченко біля Київського національного університету.
Напередодні українські опозиційні політичні сили заявили про намір провести в день 20-ї річниці незалежності України масові акції, під час яких вони будуть заявляти про загрозу незалежного демократичного ладу країни.