ua en ru

Азаров про підготовку до повеней: Рахунок іде на години

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України сьогодні повинен визначити необхідні додаткові заходи в ситуації з повенями. Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабінет міністрів України сьогодні повинен визначити необхідні додаткові заходи в ситуації з повенями. Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні потрібно визначитися, які додаткові заходи необхідно вжити у ситуації, що склалася. Рахунок іде на години. Повінь ми повинні зустріти з готовими регламентами дій всіх служб, адекватними реальній ситуації. Водозливи і дренажні системи до 5 квітня повинні бути повністю очищені від усього, що може заважати стоку води, місця, які може підтопити вода - максимально захищені. Міненерговугілля, Мінрегіон, Держводагентство повинні забезпечити безперебійну роботу аварійно-захисних комплексів і експлуатаційну надійність гідротехнічних споруд і насосних станцій", - сказав Азаров, підкресливши, що не у всіх керівників бачить відповідальність і вимогливість у цих питаннях.

Читайте також: Попов доручив підготуватися до паводку в Києві

Так, за його словами, в Хмельницькій області "не мають балансоутримувачів 1 тис. 682 гідроспоруди", крім того, "на території області розташовано 51 водосховище і 2 тисячі 570 ставків, які представляють загрозу підтоплення та затоплення територій населених пунктів та сільгоспугідь, розташованих уздовж їх водотоків".

"Я питаю, чим займається і куди дивиться заступник голови обласної адміністрації, який відповідає за цю ділянку роботи? Мені доповіли, що загрозлива ситуація склалася у Вижницькому, Кіцманському, Новоселецькому районах Чернівецької області. Власники ставків не стежать за рівнем води і не проводять плавного скидання води, що може спричинити перелив або руйнування захисних дамб. А влада в цих районах тільки спостерігає і чекає: коли кликати рятувальників?", - відзначив прем'єр-міністр.

За словами Азарова, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька області не готові до пропуску повені.

Читайте також: Київ може затопити "по дахи автомобілів", - Мазурчак

"За наявною інформацією, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька обл. не готові до пропуску повені. Вимагаю сьогодні ж підготувати кадрові висновки щодо відповідальних керівників названих регіонів і забезпечити, щоб зараз напряму підготовкою до повені займалися люди відповідальні і здатні енергійно виправити стан справ", - сказав Азаров.

А ось Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДержНС) очікує вже на початку квітня в Києві і ряді областей досягнення критично небезпечних відміток води.

"Значне загострення ситуації, досягнення небезпечних позначок підтоплення територій з великою ймовірністю очікується в 11 областях і місті Києві. Зокрема, у Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Чернігівській, Сумській і Одеській областях", - сказав сьогодні голова ДержНС Михайло Болотських.

За його словами, за прогнозом Українського Гідрометцентру, на більшій частині України з 1 по 5 квітня очікується підвищення температури до 13 градусів вдень, з подальшим підвищенням до 17-20 градусів, що "в цілому створює небезпечний режим танення снігу на більшій частині території країни.

Читайте також: В Україні сніг почне танути з перших чисел квітня, - Кульбіда

Особливо обговорюваною зараз є ситуація з можливим затопленням Києва в результаті танення снігу. Київська влада не може сформулювати з цього питання єдиної думки. Так, вчора тоді ще гендиректор "Київавтодору" Георгій Глінський заявив, що Києву не загрожує істотне підтоплення, хоча і доставить киянам неприємності.

А ось екс-заступник голови КМДА (вчора звільнений) Олександр Мазурчак вважає, що Київ може затопити "по дахи автомобілів" у разі різкого потепління і якщо водії будуть заважати прибирати сніг.

На думку експертів паводкова небезпека в Києві існує в районі ДВРЗ, вул. Тепловозній, в селищі Жуляни, в районі площі Перемоги за умови забруднення русла р. Либідь, а також біля станції метро "Лівобережна".