У Кемп-Девіді, резиденції американських Президентів, в самому розпалі саміт великої вісімки (G8). Саміт стартував у п'ятницю ввечері, проте, головний робочий день - субота. Як очікується, найбільш обговорюваним стане питання про долю єврозони. Як пише Reuters, світові лідери повинні вирішити, яким чином забезпечити економічне зростання в зоні євро і таким чином вберегти блок від розпаду.
У Кемп-Девіді, резиденції американських Президентів, в самому розпалі саміт великої вісімки (G8). Саміт стартував у п'ятницю ввечері, проте, головний робочий день - субота. Як очікується, найбільш обговорюваним стане питання про долю єврозони. Як пише Reuters, світові лідери повинні вирішити, яким чином забезпечити економічне зростання в зоні євро і таким чином вберегти блок від розпаду.
У саміті беруть участь Президент США Барак Обама, новообраний Президент Франції Франсуа Олланд, прем'єр Великобританії Девід Кемерон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем'єр-міністр Італії Маріо Монті, глава уряду Канади Стівен Харпер, а також прем'єр-міністр Японії Йосіхіко Нода. Президент Росії Володимир Путін проінформував Обаму, що не поїде на саміт країн "великої вісімки" в Кемп-Девід, і замість нього Росію представляє Дмитро Медведєв.
Саміт почався вчора ввечері з урочистої вечері лідерів восьми провідних індустріальних країн світу. У рамках цієї зустрічі на вищому рівні обговорювалися питання міжнародної безпеки, ситуація в Сирії, ядерна програма Ірану і Північної Кореї.
"Іран повинен зробити конкретні кроки, щоб переконати міжнародне співтовариство в мирних цілях своєї ядерної програми", - підсумували представники країн. Вони також додали, що КНДР має стримувати свої ядерні амбіції, і в разі, якщо Пхеньян не відмовиться від "провокацій", країну доведеться ізолювати від світової спільноти. По Сирії учасникам не вдалося прийти до консенсусу. "Коли розмова перейшла до Сирії, ніякого незгоди з приводу того, що там потрібен якийсь політичний перехід, не було. Що стосується природи цього переходу, то це питання опрацьовуватиметься в найближчі дні", - сказано в заяві.
Сьогодні учасники саміту обговорюють проблеми Єврозони. Як повідомив сьогодні прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, лідери країн "великої вісімки" роблять успіхи в переговорах, обговорюючи питання, пов'язані з двома найбільшими загрозами для економічного зростання - європейською борговою кризою і підвищенням цін на енергоносії. За підсумками сьогоднішньої зустрічі з Бараком Обамою Кемерон повідомив, що Великобританії і США вдалося дійти єдиної позиції в питанні про необхідність термінових дій у боротьбі з європейською борговою кризою. "Необхідно терміново вжити заходів по зміцненню стабілізаційних механізмів, банківського сектора, системи управління", - сказав Кемерон, передає Reuters.
Крім того Кемерон висловився в підтримку позиції канцлера ФРН Ангели Меркель, яка закликає до дотримання чітких рамок бюджетної дисципліни. У свою чергу французький Президент Олланд на зустрічі з Обамою має намір поговорити про необхідність пріоритету економічного зростання в єврозоні над заходами суворої економії.
Очікується, що за підсумками саміту буде прийнято підсумкове комюніке, а також близько 10 планів дій до нього - так званих дорожніх карт. П'ять таких документів буде прийнято за тематикою "Довільського партнерства". Ця програма була запущена на торішньому саміті G8 в Довілі для підтримки соціально-економічних реформ в країнах, що пережили "арабську весну".
"Група восьми" - неофіційний форум лідерів провідних промислово розвинених країн, в які входять США, Великобританія, Канада, Японія, Італія, Франція, Німеччина і Росія. G8 не є міжнародною організацією - вона не заснована на міжнародному договорі, не має статуту і секретаріату. Рішення "вісімки" носять політичний, а не юридичний характер.
На частку країн-учасниць G8 доводиться 49% світового експорту, 51% промислового виробництва, 49% активів МВФ. В рамках "вісімки" здійснюється узгодження підходів до актуальних міжнародних проблем.