ua en ru

В Івано-Франківській області закон про мови визнаний необов'язковим для виконання

Автор: RBC.UA
Івано-Франківська обласна рада визнала закон про мови необов'язковим для виконання на території області. На думку депутатів облради, закон суперечить Конституції України.

Івано-Франківська обласна рада визнала закон про мови необов'язковим для виконання на території області. На думку депутатів облради, закон суперечить Конституції України, передає "5 канал".

Як повідомлялося, сьогодні також Львівська обласна рада визнала закон про мови недійсним. "За" таке рішення проголосували 64 депутати з 116. Закон запропонували визнати недійсним через його "​​антидержавної сутності і грубих порушень при ухваленні".

Читайте також: Львівська міськрада оскаржив в КСУ закон про мови

До цього, у серпні ц.р., Тернопільську облраду визнав закон про мови недіючим в регіоні.

Як недавно заявляв голова парламенту Володимир Литвин, закон про основи державної мовної політики в Україні буде переглянутий після завершення виборчої кампанії з виборів народних депутатів.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон "Про основи державної мовної політики" 3 липня. Це рішення викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон "Про державну мовну політику" прийнятий з істотними порушеннями. Закон дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менше 10% жителів говорять цією мовою.

Законом збережено конституційний державний статус української мови. Пунктом 1 статті 6 документа встановлено, що державною мовою України є українська мова. При цьому, на території України гарантується вільне використання регіональних мов, до яких віднесені російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська та кримчацька.

Читайте також: Робоча група схвалила нову редакцію закону про мови

10 серпня закон про основи державної мовної політики в Україні набув чинності. Зазначимо, що кількість носіїв мови, необхідне для надання йому статусу регіональної, можуть збільшити до 20-30%.

Нагадаємо, єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле раніше зазначив, що закон про мови був прийнятий всупереч чинній процедурі.

А екс-голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявляв, що закон про мовиможна вважати упередженим. "На мою думку, закон про мови стосується лише однієї мови, а мови інших меншин не прийняті до уваги, тому його можна вважати упередженим", - сказав Тейшейра.

Тим часом, регіональний статус російській мові вже надали Донецька, Дніпропетровська, Ізмаїльська, Одеська, Запорізька, Севастопольська, Харківська, Херсонська, Луганська міські ради. А також обласні Дніпропетровська, Миколаївська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська ради.