Бойовики в столиці Іраку зробили чергову зухвалу вилазку. Вони спробували взяти штурмом будівлю Центрального банку країни.
Бойовики в столиці Іраку зробили чергову зухвалу вилазку. Вони спробували взяти штурмом будівлю Центрального банку країни, передає РБК.
Як повідомив генерал Кассіма аль-Муссаві, переодягнені в уніформу іракської армії бойовики спробували проникнути в будівлю банку через два входи. Здійснити свій план їм не вдалося через опір сил безпеки Іраку, які протягом 3 годин тримали оборону будівлі. У результаті гроші з банку викрадені не були.
Після невдалого штурму кілька нападників привели в дію свої "пояси шахидів".
За кілька годин до атаки на банк неподалік сталася серія вибухів. Перша бомба вибухнула поблизу від електрогенератора, друга була в припаркованому біля будівлі Центробанку автомобілі.
К.Аль-Муссаві вважає, що напад на Центробанк було організовано "Аль-Каїдою".
Як відзначає Associated Press, напад на головну фінансову установу країни, в якій зберігаються золоті депозити, американська і іракська валюта, посилив побоювання, що повстанці використовують у своїх інтересах політичну кризу після минулих 7 березня загальних виборів і мають намір різко знизити прибуток від цінних паперів країни.
Нагадаємо, 4 квітня повідомлялося про серію терактів у Багдаді, в результаті яких отримала незначні пошкодження будівля посольства України в Іраку. Громадян України серед постраждалих немає.
Раніше іракська поліція повідомила, що в результаті серії вибухів у столиці Іраку Багдаді загинули щонайменше 30 осіб. Зокрема, вибухи сталися з невеликим інтервалом біля посольств Ірану, Єгипту та Німеччини. Близько 170 людей отримали поранення під час вибуху біля іранського посольства. Ще кілька вибухів відбулися в західно-центральному районі Багдада.
Також, напередодні група озброєних людей в армійській уніформі розстріляла 25 мирних жителів одного із сіл на південь від Багдада. За даними іракської влади, загиблі були прихильниками угрупування "Сахва" ("Сини Іраку"), яке виступає за союз із американськими силами, які перебувають в Іраку. У цієї організації є свої воєнізовані формування, які, нарівні з американською армією, ведуть війну проти "Аль-Каїди" в цій країні.
Кровопролиття сталося на тлі зростаючих побоювань, що бойовики можуть скористатися політичною нестабільністю в країні для нагнітання напруженості.