ua en ru

В Індії затонув пором з 250 пасажирами на борту, загинули 105 людей

Автор: RBC.UA
У штаті Ассам на північному сході Індії розігрався на річці Брахмапутра шторм потопив пором, на борту якого перебувало близько 250 пасажирів. У поліції району Дхубрі, звідки судно вирушило в рейс, відзначили, що корабель затонув на середині річки. За останніми даними, в результаті події загинули як мінімум 105 чоловік, більше ста числяться зниклими без вісті.

У штаті Ассам на північному сході Індії розігрався на річці Брахмапутра шторм потопив пором, на борту якого перебувало близько 250 пасажирів. У поліції району Дхубрі, звідки судно вирушило в рейс, відзначили, що корабель затонув на середині річки. За останніми даними, в результаті події загинули як мінімум 105 людей, більше ста числяться зниклими без вісті, передає Euronews. Рятувальні роботи на річці Брахмапутра ускладнюють зливові дощі і погана видимість.

Врятуватися вдалося приблизно 50 пасажирам і членам екіпажу порома, за різними даними, річковий корабель міг перевозити від 200 до 300 осіб. Місцеві ЗМІ розходяться в оцінках загальної чисельності людей, що знаходилися на борту судна. Порятунком вижили займається поліція, прикордонні війська та загони місцевих добровольців. Як розповів один із врятованих, коли почався шторм, пасажири попросили капітана перечекати негоду у піщаній мілині, але той відмовився. Рятувальних шлюпок і жилетів на борту порома не було.

Як відзначає видання Hindustan Times, щорічно під час аварії поромів на річці Брахмапутра гинуть близько 50 чоловік. Затонулий пором, за даними газети, був сильно перевантажений.

Як повідомлялося, 13 березня ц. р. на півдні Бангладеш затонув пором з 200 пасажирами на борту. Інцидент стався в 32 км від столиці країни Дакки. В результаті краху судна Shariatpur-1, який протаранив танкер, загинули 18 людей. Єдиним засобом повідомлення у віддалених сільських регіонах Бангладеш є човни та пороми, аварії на яких нерідкі через перевантаження та недотримання норм безпеки. Подібні аварії відбуваються у водах численних річок Бангладеш нерідко і щорічно призводять до великих жертв. Так, наприклад, жертвами корабельних аварій в 2009 р. стали понад 150 людей. Основними причинами подібних подій є недотримання заходів безпеки і переповненість поромів.

Нагадаємо, у вересні 2011 р. біля берегів Танзанії затонув пором, на борту якого були близько 600 осіб.