ua en ru

Біля берегів Танзанії затонув пором з 600 пасажирами

Автор: RBC.UA
Біля берегів Танзанії затонув пором, на борту якого були близько 600 чоловік, в результаті чого 380 осіб поки вважаються зниклими без вісті.

Біля берегів Танзанії затонув пором, на борту якого були близько 600 чоловік, в результаті чого 380 осіб поки вважаються зниклими без вісті, повідомляє Associated Press з посиланням на тих, кому вдалося врятуватися під час аварії корабля.

Як зазначив у бесіді з агентством Абдуллах Сейед, один з тих, хто вижив при аварії судна, пором MV Spice Islanders затонув між материковою частиною Танзанії і островом Пемба, що входить до складу цієї країни. За словами очевидця, пором був сильно перевантажений, і затонув в місці, де була дуже сильна течія.

Реєстратор судна Абдуллах Мохамед заявив, що 220 людей із затонулого судна вдалося врятувати. Офіційних коментарів влади Танзанії з приводу події поки не надходило.

Напередодні, 9 вересня, в Центральному Китаї затонув пором. В результаті інциденту загинули щонайменше 11 осіб, включаючи як мінімум шість школярів. Троє пропали безвісти. Ще 16 пасажирів отримали поранення і відправлені в місцеву лікарню.

Як повідомив повітовий представник зі зв'язків з громадськістю Тан Дінмін, на судні, коли воно почало тонути на річці Фуї, перебували 39 пасажирів: 33 учні молодшої та середньої школи, а також шість дорослих.

За словами свідків, судно затонуло незабаром після того як відчалило від пристані в місті Тантянь.

Місцева влада уточнює точну кількість зниклих школярів.

Ці учні поверталися додому на свято Середини осені, яке традиційно є днем возз'єднання сімей і доводиться в цьому році на 12 вересня.

За словами Дінміна, власник порома, який вижив, затриманий поліцією.

Нагадаємо, 7 липня ц.р. в Бангладеш недалеко від столиці країни м. Дакки затонув паром. В результаті загинули 8 пасажирів, що знаходилися на ньому. Пором зіткнувся з нафтовим танкером, що прямував по річці. Рятувальникам вдалося витягувати вісім тіл і сам пором тільки на ранок. За їхніми словами, деяким пасажирам вдалося врятуватися. В цілому на борту парома знаходилися більше 50 осіб.

Раніше, біля узбережжя Судану в Червоному морі зазнало аварії судно з біженцями. Загинули 197 осіб, вдалося врятуватися лише трьом. Як повідомили представники поліції, корабель перевозив нелегальних мігрантів із Судану в Саудівську Аравію.

7 червня ц.р. біля берегів острова Борнео в Індонезії перекинувся пасажирський пором, у результаті катастрофи 25 осіб загинули, 70 людей вдалося врятувати.

2 червня ц.р. 200 біженців пропали без вісті в результаті аварії судна в Середземному морі біля берегів Тунісу. Берегова охорона змогла врятувати 570 пасажирів риболовецького судна, що везло біженців-нелегалів до Італії.

Раніше, 25 квітня ц.р. у Демократичній Республіці Конго затонув пором. Всього на борту судна знаходилися 80 пасажирів, сімом вдалося врятуватися. За попередніми даними, причиною інциденту, що стався на озері Ківу - на кордоні між Конго і Руандою, стали несприятливі погодні умови.

31 жовтня 2010 р. в Індії перекинулося пасажирське судно, 18 людей загинули. Інцидент стався на сході Індії біля берегів Західної Бенгалії.

11 жовтня в східній частині Індії на річці Ганг перекинулося пасажирське судно, на якому знаходилися десятки найманих фермерів. Повідомлялося про загибель 22 пасажирів, і ще 25 вдалося врятувати. Трагедія відбулася недалеко від міста Баксар в штаті Бухар.

6 жовтня 2010 р. в М'янмі затонув пором, на борту якого знаходилися декілька десятків чоловік. Інцидент стався на річці Іраваді в 160 км на північний захід від столиці країни Янгона. Загинули більше 30 людей.

Раніше, 12 серпня, в індійському штаті Біхар затонув пасажирський пором, 28 осіб загинули. Катастрофа сталася на річці Козі, на судні знаходилося понад 50 чоловік, що прямували на релігійну церемонію. Причиною трагедії став сильний вир.

У кінці січня 2010 р. біля берегів Індонезії через шторм затонув пором, на борту якого знаходилися 35 осіб, включаючи членів екіпажу і пасажирів. Одну людину вдалося врятувати рибалці незабаром після інциденту.

Нагадаємо, в листопаді 2009 р. на річці Нгавун в 134 км на захід від столиці М'янми Янгоні затонув пором Nay Win Tun, на борту якого знаходилися 176 пасажирів. У результаті інциденту вісім чоловік потонули, ще більше 30 пропали без вісті.

В кінці листопада 2009 р. в Бангладеш перекинувся пором із тисячею людей на борту. Кількість загиблих при катастрофі перевищила 50 осіб. Подія трапилася на річці Тетуліа у г.Лалмохана (у 300 км від столиці держави Дакки). Пасажири порома, який прямував зі столиці країни, поверталися після святкування мусульманського свята Курбан-Байрам. При підході до берега велика кількість людей перейшло на один борт судна, що призвело до його перекидання. За попередніми даними, аварія сталася через перевантаження порома.

Раніше, 22 листопада 2009 р. в результаті катастрофи пасажирського порома Dumai Express біля берегів індонезійського острова Суматра в Малаккській протоці 23 людини загинули. На борту судна знаходилися більше 200 чоловік. Безліч людей опинилися у відкритому морі, після того як пором перевернуло сильними хвилями. Врятовано були 192 людини.