ua en ru

У Греції та Вірменії проходять парламентські вибори

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 6 травня 2012 р., в Греції відбудуться дострокові парламентські вибори. Відповідний указ був підписаний Президентом країни Каролосом Папульясом 12 квітня 2012 р. Голова держави прийняв рішення розпустити парламент на тлі погіршення економічного стану Греції.

Сьогодні, 6 травня 2012 р., в Греції відбудуться дострокові парламентські вибори. Відповідний указ був підписаний Президентом країни Каролосом Папульясом 12 квітня 2012 р. Голова держави прийняв рішення розпустити парламент на тлі погіршення економічного стану Греції.

Нинішня кампанія пройде в унікальній ситуації масового недовіри населення до всіх політичних організацій, що претендують на місця в парламенті. Дві головні партії - правоцентристська Нова демократія (НД) і лівоцентристський Всегрецький соціалістичний рух (ПАСОК) - не можуть претендувати на отримання більшості в парламенті, що дає право на формування уряду без погодження кандидатур міністрів з суперниками.

Якщо в 2009 р. обидві партії могли разом отримати близько 75% голосів виборців, то тепер вони насилу можуть претендувати на 20% і 12,5% голосів відповідно, свідчать опитування громадської думки.

Політологи прогнозують, що найбільшою популярністю будуть користуватися радикальні ліві рухи, що виступають проти різкого скорочення державних витрат, а також лобіюють проекти соціального захисту населення. Очікується, що сьогодні ліві можуть отримати до 30% голосів виборців.

Економіка Греції переживає серйозну кризу. У березні 2012 р. після успішної операції з обміну державних облігацій, що знаходяться в розпорядженні приватного сектора, Міжнародний валютний фонд і Єврогрупа схвалили виділення Афінам другого пакету стабілізаційного кредиту на суму понад 130 млн євро.

Сьогодні парламентські вибори відбудуться не тільки в Греції, але і у Вірменії. На потрапляння в Національні збори Вірменії претендують вісім партій і один союз: Демократична партія Вірменії (ДПА), Комуністична партія Вірменії, партія "Об'єднані вірмени", АРФ "Дашнакцутюн" (АРФД), Республіканська партія Вірменії (РПА), партія "Процвітаюча Вірменія" (ППА), партія "Орінац еркір" (ОЕ), Вірменський національний конгрес (АНК), союз партій "Спадщина" і "Вільні демократи".

На даний момент правлячої є Республіканська партія Вірменії, яка має в парламенті 63 мандати. Сьогодні в парламент оберуть 131 депутати. Очікується, що спостерігати за прозорістю голосування і дотриманням законодавства на виборчих дільниць будуть близько 16 тис. місцевих спостерігачів, що представляють ЗМІ і самі партії, а також спостерігачі від Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) і СНД.