ua en ru

Польща слідом за Німеччиною затримала громадян України за турпоїздку по бізнес-візі

Автор: RBC.UA
Польські прикордонники 9 березня затримали шістьох громадян України за підозрою в скоєння туристичній поїздці бізнес-візі. Про це повідомляє Прикордонна служба Польщі.

Польські прикордонники 9 березня затримали шістьох громадян України за підозрою в скоєння туристичній поїздці бізнес-візі. Про це повідомляє Прикордонна служба Польщі.

Згідно з повідомленням, чотири жінки і двоє чоловіків прибули літаком з Києва. У них були візи, видані на запрошення польських фірм для ведення бізнесу в Польщі. В ході перевірки прикордонники з'ясували, що польські фірми, з якими повинні були працювати громадяни України, не відправляли запрошення, і, відповідно, віза була отримана на підставі підроблених документів.

Це другий подібний випадок за добу - раніше повідомлялося, що з аналогічної причини затримала сімох туристів з України поліція Німеччини.

Як йшлося у повідомленні ТСН, громадяни Українипоїхали відпочивати туром вихідного дня Львів-Дрезден-Краків. Людей забрали до поліційної дільниці просто з автобуса. Причиною назвали те, що в них була відкрита не туристична, а бізнес-віза, яку відразу ж анулювали.

Німецька сторона назвала це нецільовим використанням мульти-візи. Тепер українці по одному намагаються повернутися додому. Одну з туристок відпустили. Ще один турист досі чекає в Берліні на свій квиток додому.

Як повідомляється, у МЗС не вживають жодних заходів. Там зазначають, що документи мають збігатися з реальною метою подорожі, а відповідальність лежить на громадянах, які подають недостовірні данні, що може наразити на ризики в країнах шенгенської зони. Туристична компанія, яка організовувала подорож, пояснити на камеру хто і що недогледів у документах відмовилася.

Німецькі правоохоронці не бажають коментувати інцидент. Екскурсантів підозрюють у використанні візи, отриманої обманом. Звинувачення тягне за собою чималий грошовий штраф. Поки що, українські туристи сплатили по 67 євро за роботу поліційної дільниці у вихідний. Повернення додому сплачує турфірма. У понеділок додому повернулися двоє затриманих туристів. В МЗС сподіваються, що решта буде в Україні вже завтра.

В кінці січня 2012 р. МЗС повідомляв, що приблизно 80-85% законотворчої роботи, необхідної для скасування Євросоюзом візового режиму для громадян України вже виконано.

Нагадаємо в листопаді 2011 р. глава Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що посольства ЄС не зменшили кількість віз для громадян України останнім часом. "Чутки про те, що кількість віз, які видаються громадянам України країнами ЄС, останнім часом зменшилася, необосновані. Це спекуляції. Ми стежитимемо за тим, щоб візовий режим з Україною був у рамках законодавства", - сказав Тейшейра.

Введення безвізового режиму з ЄС є одним з трьох найбільш актуальних завдань в контексті європейської інтеграції України поряд з укладанням угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. У рамках XV саміту України-ЄС в грудні 2011 р. Президент Віктор Янукович заявив, що Україна може завершити переговори про безвізовий режим з ЄС до кінця 2014 р. У той же час голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що безвізовий режим буде запроваджено, як тільки будуть виконані всі необхідні умови.

Україна і ЄС почали безвізовий діалог в кінці 2008 р., практично одразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму у довгостроковій перспективі.