У Німеччині в 2011 р. почне роботу інтернет-школа для іноземних журналістів

У 2011 р. в Гамбурзі почне роботу Міжнародна академія журналістики. Заняття проходитимуть в стінах академії і через інтернет, передає Deutsche Welle.

У 2011 р. в Гамбурзі почне роботу Міжнародна академія журналістики. Заняття проходитимуть в стінах академії і через інтернет, передає Deutsche Welle.

 Міжнародну академію для журналістів заснував німецький медіаконцерн Bertelsmann. З 2011 р. у ній підвищуватимуть свою кваліфікацію репортери з іноземних держав, які працюють в умовах цензури і переслідувань з боку влади.  "Нові засоби комунікації пропонують раніше недоступні можливості і відкривають ефективні способи досягти і підтримати журналістів на місцях", - наголосив голова медіаконцерну Bertelsmann Хартмут Островські.

 Частина занять в Міжнародній академії журналістики проходитиме у віддаленому режимі через інтернет, інша частина - в академії в Гамбурзі. Про підтримку проекту заявили головні редактори чотирьох крупних німецьких ЗМІ: Томас Остеркорн з тижневика Stern, Георг Масколо з журналу Der Spiegel, Джованні ді Лоренцо з газети Die Zeit і Петер Клеппель з телеканалу RTL.

 Крім того, особисте шефство над школою міжнародних журналістів узяв голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. "Якісна журналістика - це один з наріжних каменів демократії", - наголосив він. За словами Баррозу, ще кілька десятиліть тому у ряді європейських країн журналістів переслідували і навіть вбивали. Сьогодні свобода ЗМІ - основоположна норма в Євросоюзі, але далеко не у всій Європі.

 Що стосується свободи ЗМІ в Україні, то недавно доповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) виразили свій серйозний неспокій з приводу обмежень в Україні демократичних свобод, таких як свобода мирних зборів, свобода діяльності ЗМІ. ПАРЄ відзначила, що жоден відступ у питанні захисту цих прав не буде визнаний асамблеєю прийнятним. У ПАРЄ наголосили, що всі початі реформи в Україні потребують політичного консенсусу, громадської підтримки, "а головне - все повинно відбуватися з дотриманням парламентських процедур".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся