У столиці Єгипту відбулося декілька демонстрацій з вимогою повернути владу в країні керівництву армії. На думку маніфестантів, в період після відставки Хосні Мубарака, коли країною фактично керував маршал Хуссейн Тантауї, країна розвивалася в правильному напрямку.
У столиці Єгипту відбулося декілька демонстрацій з вимогою повернути владу в країні керівництву армії. На думку маніфестантів, в період після відставки Хосні Мубарака, коли країною фактично керував маршал Хуссейн Тантауї, країна розвивалася в правильному напрямку, передає France 24.
За даними, що надходяться, присутні скандували: "Армія повинна повернутися до влади" і "Вистачить влади духівництва", маючи на увазі духовного лідера організації "Брати-мусульмани" Мохаммеда Баді. У натовпі були видні великі портрети міністра оборони країни генерала Абделя аль-Сіссі.
Нагадаємо, в період правління військової ради в країні проходили масові мітинги за швидку передачу влади цивільній адміністрації.
Читайте також: Міністр оборони Єгипту попередив про можливий "розвал держави", якщо політична криза продовжиться
Окрім м. Каїра, аналогічна демонстрація пройшла на півночі країни в м. Дум'ят.
Раніше аль-Сіссі відкрито заявляв, що політична криза в країні може призвести до руйнування держави. Нагадаємо, в період правління військових в Єгипті проходили масові мітинги за швидку передачу влади цивільній адміністрації. Після президентських виборів у червні 2012 р. керівництво армії визнало перемогу на них ісламістів Мухаммеда Мурсі.
У кабінет, сформований цим політиком, було включено низку високопоставлених військових, зокрема самого Тантауї. Коаліція між армією і ісламістами проіснувала менше 2 місяців: у серпні 2012 р. високопоставлені представники старого режиму були звільнені з уряду.
Читайте також: У Єгипті демонстранти спробували заблокувати Суецький канал у відповідь на смертний вирок футбольним фанатам
Услід за тим в країні вибухнула глибока внутрішньополітична криза. Мурсі зробив спробу значно розширити президентські повноваження, що завершилася невдачею. Одночасно на виборах, законність яких ставиться під сумнів, був затверджений ісламістський варіант Конституції, що входить у суперечність з принципом свободи совісті. Суть кризи полягає в небажанні ліберальної опозиції допустити посилення блоку ісламістів і вирішити встановлення в республіки жорстких релігійних норм. Окрім цього великий вплив на ситуацію надає скандал з судом над футбольними уболівальниками з м. Порт-Саїд, яким за організацію заворушень, що призвели до загибелі людей, був ухвалений смертний вирок.
На цьому тижні колишній Президент Єгипту Хосні Мубарак висловив упевненість, що для подолання кризи громадянам країни необхідно об'єднатися навколо діючого глави республіки Мохаммеда Мурсі. Позицію усуненого від влади Президента журналістам передав його адвокат Фарід ад-Діб.
Читайте також: Мубарак закликав єгиптян об'єднатися навколо Президента Мурсі
"Мубарак засмучений і дуже сильно переживає", - зазначив ад-Діб, відповідаючи на питання про те, як оцінює екс-Президент кризу, що розгортається в країні. Практично відразу після відставки проти Мубарака було порушено декілька кримінальних справ, найтяжче звинувачення передбачало відповідальність за застосування зброї проти демонстрантів. Проте суд визнав його провину доведеною лише частково і замість смертного вироку відправив 84-річного Мубарака відбувати довічне ув'язнення.