ru ua

У Дамаску з мінометів обстріляли університет: десятки загиблих

Автор: RBC.UA
У Дамаску бойовики обстріляли з мінометів будівлю університету. Кілька снарядів потрапили в архітектурний факультет, де в цей час були десятки студентів, повідомляє державне телебачення Сирії.

У Дамаску бойовики обстріляли з мінометів будівлю університету. Кілька снарядів потрапили в архітектурний факультет, де в цей час були десятки студентів, повідомляє державне телебачення Сирії.

За останньою інформацією, загинули щонайменше 10 осіб, понад 20 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Обстріли цивільних об'єктів у Дамаску стали повсякденним явищем. У вівторок атака бойовиків на центральний район міста призвела до загибелі трьох людей. Самі бойовики стверджують, що ціляться в урядові будівлі, проте снаряди летять у звичайні будинки.

Читайте також: Сирійська опозиція втратила свого новоспеченого лідера

На початку цього тижня великого успіху домоглися і урядові війська. Їм вдалося ліквідувати одного з лідерів бойовиків - Ріада аль-Ассада. Полковник сирійської армії, який перейшов на бік ісламістів, був підірваний в місті Маядін, який перебуває під контролем опозиції.

Раніше цього тижня на саміті Ліги арабських держав у Катарі офіційне місце Сирії за столом переговорів зайняв Ахмед МоАЗ аль-Хатіб - керівник Національної коаліції сирійських революційних і опозиційних сил (НКСРОС).

Під час формальної церемонії передачі йому місця Сирії в Лізі він назвав це рішення "кроком до реставрації законності", яка була "надовго викрадена у сирійців". Нагадаємо, що членство в ЛАГ уряду Башара Асада було тимчасово призупинено після того, як сирійські власті почали жорстке переслідування опозиції.

Читайте також: Сирійська коаліція зайняла місце Сирії в ЛАД

Антиурядові виступи в Сирії почалися в березні 2011 р. на хвилі "арабської весни". Пізніше протистояння прихильників і супротивників Президента країни Башара Асада переросло у збройний конфлікт. За даними ООН, в ході конфлікту загинули більше 70 тис. чоловік, понад 1 млн сирійців змушені були покинути країну.