ru ua

Сирійська опозиція позбулася свого новоспеченого лідера

Автор: RBC.UA
Сирійська опозиція позбулася керівництва, після того, як її голова Моаз аль-Хатіб оголосив про свою відставку. Свій пост політик обіймав лише чотири місяці.

Сирійська опозиція позбулася керівництва, після того, як її голова Моаз аль-Хатіб (на фото) оголосив про свою відставку. Свій пост політик обіймав лише чотири місяці.

Читайте також: У Сирії заколотники повідомили про захоплення бази ППО

Рішення покинути пост він прийняв через те, що "не може реалізувати весь свій потенціал у рамках нинішніх посадових повноважень", передає Reuters. Представники об'єднаної коаліції сирійських опозиціонерів вже підтвердили інформацію про відставку аль-Хатіба.

"Я давав обіцянку перед Богом і великим сирійським народом, що подам у відставку, якщо на те будуть вагомі обставини. Тепер я виконую дане мною слово і оголошую про свою відставку. Тепер я можу використовувати ту свободу дій, яка не доступна посадовій особі", - цитує агентство аль-Хатіба.

Читайте також: Влада Сирії готова до діалогу з опозицією, головна умова - жодних умов

Нагадаємо, Моаз аль-Хатіб був обраний на пост президента Національної коаліції сирійських революційних і опозиційних сил у ході зустрічі лідерів сирійських антиурядових організацій, яка пройшла в Досі 11 листопада 2012 р.

Антиурядові виступи в Сирії почалися в березні 2011 р. на хвилі "арабської весни". Пізніше протистояння прихильників і супротивників Президента країни Башара Асада переросло у збройний конфлікт. За даними ООН, в ході конфлікту загинули більше 70 тис. чоловік, понад 1 млн сирійців змушені були покинути країну.