Парламент Чехії сьогодні, 7 грудня ухвалила рішення дозволити аптекам відпускати марихуану за рецептами. Купити можна буде як сам засіб, так і ліки, виготовлені на його основі.
Парламент Чехії сьогодні, 7 грудня ухвалила рішення дозволити аптекам відпускати марихуану за рецептами. Купити можна буде як сам засіб, так і ліки, виготовлені на його основі. Про це повідомляє Reuters.
Закон набуде чинності з 1 січня 2013 р. У 2013 році доступна буде тільки імпортована марихуана, однак згодом Європейський державний інститут з контролю наркотиків буде видавати ліцензії на вирощування канабісу місцевим виробникам.
Варто зазначити, що чеське антинаркотичне законодавство раніше вже дозволяло вирощування і споживання (менше 15 грам) каннабіса, проте продавати його, досі, було заборонено. За словами одного з авторів законопроекту, Павла Бема, "закон спрямований на те, щоб зробити марихуану доступною для пацієнтів, які її потребують і вживають незважаючи на те, що це протизаконно".
Читайте також: В Уругваї хочуть легалізувати марихуану
Марихуана є одним з найбільш часто вживаних в світі наркотиків. У медицині її використовують, зокрема, для того, щоб знизити біль у хворих на рак.
Нагадаємо, що в листопаді поряд з виборами Президента, у США відбулося голосування за деякими поправками до законів. У Колорадо, Вашингтоні, Массачусетсі і Орегоні вирішувалося питання про легалізацію марихуани. Жителі Массачусетсу висловилися за дозвіл наркотику в лікувальних цілях. У Колорадо і Вашингтоні виступили за повну легалізацію марихуани.
Передбачається, що легкий наркотик буде продаватися у спеціалізованих магазинах. Купувати його зможуть лише повнолітні люди - старше 21 років, пакетами по одній унції (28,3 грама). Використовувати продукт на публіці забороняється, проте кожен житель двох штатів може вирощувати до шести кущів конопель для особистого вживання. Це перший випадок, коли в США дозволили вживання марихуани не тільки в лікарських цілях.
Однак фахівці прогнозують, що у схвалених поправок може бути непроста доля - по суті, вони суперечать федеральному законодавству, що забороняє поширення будь-яких наркотиків.
Читайте також: У США деякі штати проголосували за легалізацію ЛГБТ-шлюбів і марихуани
Зазначимо, в 2011 р. глобальна комісія Організації Об'єднаних Націй (ООН) прийшла до висновку, що легалізація наркотиків у всьому світі і припинення кримінального переслідування наркоманів будуть більш ефективні, ніж війна проти розповсюдження наркотичних речовин.
В експертній доповіді зазначалося, що боротьба з наркотиками призвела лише до посилення наркоторгівлі та організованої злочинності. При цьому вона обходиться платникам податків в мільйони доларів і забирає життя тисяч людей.
За даними ООН, вживання опіум-вмісних засобів зросла з 1998 по 2008 рр.. на 35%, кокаїну - на 27%, марихуани - на 8,5%. Автори доповіді виступили з критикою на адресу урядів тих держав, які вважають методи боротьби з розповсюдженням наркотиків ефективними.