Уже екс-мер: Київрада схвалила відставку Черновецького (фото)

Четвер 12 липня 2012 11:16
Автор: RBC.UA
Київрада прийняла рішення про дострокове припинення повноважень київського міського голови Леоніда Черновецького. За це рішення проголосували 110 депутатів, передає кореспондент РБК-Україна.

Київрада прийняла рішення про дострокове припинення повноважень київського міського голови Леоніда Черновецького. За це рішення проголосували 110 депутатів, передає кореспондент РБК-Україна.

Нагадаємо, після припинення повноважень Черновецького автоматично до Верховної Ради (ВР) України буде направлено звернення секретаря Київради Галини Гереги з проханням призначити проведення в столиці позачергових виборів мера.

Герега зазначила, що після прийняття такого рішення вона буде виконувати обов'язки мера, і пообіцяла "що незалежно від цього факту Київрада працюватиме в такому ж режимі, як і працювала".

Нагадаємо, Черновецький 1 червня 2012 р. написав заяву про відставку з поста київського міського голови. Термін повноважень мера Києва спливав 3 червня. Дату чергових виборів протягом 60 днів мав призначити парламент, але це питання там поки розглядається в кулуарному режимі.

Голова Верховної Ради (ВР) Украіни Володимир Литвин зазначає, що через те, що Черновецький написав заяву про відставку раніше терміну завершення своїх повноважень, наступні вибори міського голови в Києві будуть також достроковими. На думку Литвина, щоб уникнути плутанини в термінах проведення виборів, можна або оголосити вибори в Києві після звернення міської ради окремо, або провести вибори одночасно і міської ради, і мера міста восени 2013 р. За словами голови фракції Партії регіонів у ВР Олександра Ефремова, Партія регіонів вважає, що вибори в Києві повинні пройти в два етапи - в 2013 р. і в 2015 р.

Раніше в інтерв'ю РБК-Україна голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов висловлював думку, що вибори можуть пройти в середині літа, але можуть бути об'єднані з парламентськими виборами.

Нагадаємо, Черновецький вдруге прийняв присягу мера Києва 3 червня 2008 р. після позачергових виборів міського голови і Київради. Пізніше повноваження мера були суттєво усічені, коли ВР прийняла зміни до закону "Про столицю", скасувавши норму про обов'язкове призначення мера головою КМДА. Після цього головою КМДА замість Черновецького був призначений Олександр Попов. До нього перейшла реальна повнота влади, закріплена після ліквідації райрад у Києві. У разі перемоги на виборах мера Києва Попов проситиме Президента України Віктора Януковича об'єднати посади мера Києва та голови КМДА.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся