Герега буде в.о. мера Києва до проведення виборів

До проведення виборів мера Києва виконувати обов'язки міського голови буде секретар Київської міської ради Галина Герега. Про це сьогодні журналістам під час відкриття Андріївського узвозу сказав голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

До проведення виборів мера Києва виконувати обов'язки міського голови буде секретар Київської міської ради Галина Герега. Про це сьогодні журналістам під час відкриття Андріївського узвозу сказав голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна. "Автоматично в такому випадку передбачено законом, що секретар міської ради виконує обов'язки міського голови", - зазначив Попов.

Він також повідомив, що на найближчому засіданні Київради 16 липня буде розглядатися заява Леоніда Черновецького про відставку з посади київського міського голови і звернення до Верховної Ради про призначення виборів мера Києва.  "Як ми знаємо, Леонід Черновецький написав заяву про свою відставку. Згідно з чинним законодавством, цю заяву буде розглянуто на найближчій сесії міської ради. Міськрада звернеться до Верховної Ради з проханням призначити вибори (мера)", - пояснив Попов.

Зазначимо, найближче засідання Київради має пройти 16 липня у зв'язку з проведенням в червні футбольного чемпіонату.

Також Попов зазначив, що міськадміністрація не буде подавати заяву для проведення позачергової сесії, щоб розглянути це питання. Зокрема, Попов сказав, що вибори міського голови пройдуть в цьому році.

"Виходячи з логіки, безумовно, вибори пройдуть в цьому році. Я не думаю, що потрібно багато часу, щоб якесь рішення було прийняте. Я думаю, що в цьому році, але, знову таки, призначення виборів - це компетенція Верховної Ради", - заявив Попов.

Нагадаємо, Черновецький 1 червня 2012 р. написав заяву про відставку з посади київського міського голови. Термін повноважень мера Києва повинен був закінчитися 3 червня. Зазначимо, що до цього моменту в парламенті питання дати чергових виборів поки розглядалось в кулуарному режимі.

Раніше в інтерв'ю РБК-Україна Попов висловлював думку, що вибори можуть пройти в середині літа, але можуть і бути суміщені з парламентськими виборами. Згодом висловлювалися самі різні думки, проте велика ймовірність, що наступного тижня питання з датою виборів нарештібуде вирішено.

Черновецький вдруге прийняв присягу мера Києва 3 червня 2008 р., після позачергових виборів міського голови і Київради. Пізніже повноваження мера були сутєєво усічені, коли Верховна Рада прийняла зміни до закону "Про столицю", скасувавши норму про обов'язкове призначення головою Київської міськдержадміністрації (КМДА) мера. Після цього головою КМДА замість Черновецького був призначений Олександр Попов. До нього перейшла реальна повнота влади, закріплена після ліквідації райрад у Києві.

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся