Процес отримання Україною кириличного домену ".укр" призупинено. Про це заявив директор Українського мережевого інформаційного центру (УМІЦ) Юрій Гончарук.
Процес отримання Україною кириличного домену ".укр" призупинено. Про це заявив директор Українського мережевого інформаційного центру (УМІЦ) Юрій Гончарук, пише видання "Комерсант-Україна".
Для створення нової зони УМІЦ повинен прийняти концепцію розвитку домену та правила його роботи, але для цього необхідно зібрати координаційну раду організації. Через проведення в країні адмінреформи зараз незрозуміло, представники яких відомств повинні входити до ради... Із семи держорганів, представлених у раді, два - Держкомітет інформатизації та Держадміністрація зв'язку - розформовані, а передача їх функцій новим відомствам не завершена", - сказав Ю.Гончарук.
Україна зареєструвала кириличну зону ".укр" на початку березня. Для запуску домену, який був запланований на осінь, необхідно пройти третій етап реєстрації - створити технічну базу для обслуговування зони. Потенційний попит в новій зоні оцінюється більш ніж в 50 тис. доменних імен.
За словами Ю.Гончарука, почати продаж доменних імен до осені точно не вдасться: "На узгодження документів піде два-три місяці, а ще потрібен час на узгодження з ICANN".
Нагадаємо, в березні Міжнародна корпорація по іменах і адресами в Інтернеті ICANN прийняла рішення про виділення Україні національного домену ".укр".
Відзначимо, 13 травня 2010 р. у РФ почав роботу перший національний кириличний домен .рф. Росія стала першою країною, яка отримала національний країновий домен верхнього рівня.
Нагадаємо, 6 травня вперше в історії в Інтернеті з'явилися доменні імена, цілком написані не на латиниці. Першими країнами, де доменні імена можна вводити арабською справа наліво, стали Єгипет, Саудівська Аравія і ОАЕ. До цього користувачі, наприклад, у Єгипті могли використовувати арабські букви, але при цьому домен вищого рівня - тобто закінчення адреси, що позначає країну - писався латиницею (у разі Єгипту це закінчення було .еg).
У планах ICANN - введення можливості використовувати нелатинські доменні імена в 21 країні. Всього можливість використовувати нелатинські адреси отримають користувачі, що говорять на 11 різних мовах. Глава ICANN Рід Бекстром назвав запровадження нової системи інтернет-адрес історичною подією.
Варто відзначити, що розробка системи розпізнавання імен сайтів та їх ідентифікації з відповідним IP-адресою інтернет-ресурсу йшла з 2008 р. Перед розробниками стояло завдання "навчити" цю систему впізнавати букви з алфавітів інших мов.
ICANN була заснована американським урядом у 1998 р. для впорядкування розвитку Інтернету. У вересні 2009 р. американська влада під тиском критики послабили контроль над діяльністю ICANN, яка з 1 жовтня отримала автономний статус.