УПЛ: "Динамо" обіграло "Чорноморець". а "Метал" та "Дніпро" свої матчі не змогли виграти

22 тур українського чемпіонату ознаменувався черговою зміною головного претендента на друге місце. Після досить впевненої перемоги в Одесі їм стало "Динамо", яке скористалася тим, що і "Метал", і "Дніпро" зіграли свої поєдинки внічию.

Чорноморець - Динамо 0:2
Голи: Гусєв, 47, Ярмоленко, 72
Чорноморець: Безотосний, Зубейко, Бергер, Фонтанелло, Сантана (Кутас, 82), Політило, До. Ковальчук (Бобко, 80), Лео Матос (Діденко, 78), Шацьких, Рієра, Бурдужан
Динамо: Коваль, Данило Сілва, Виду, Хачеріді, Тайво, Велозу, Аруна (Безус, 87), Гусєв (Мехмеді, 90+1), Гармаш (Сидорчук, 90+4), Ярмоленко, Ідейе

Перебування київських гравців у лавах національної збірної України пішло на користь діям віце-чемпіона у внутрішніх змаганнях. Основні дійові особи переможної зустрічі з поляками і тепер були найпомітнішими на полі. «Чорноморець» у другому матчі поспіль нічого не може вдіяти з вітчизняними грандами. У першому таймі господарі деякий час виглядали гідно, і цей відрізок загалом можуть занести собі у позитив. Десь після 30-ї хвилини динамівці вже великими силами пішли вперед, і найчастіше у них на вістрі подій опинявся Денис Гармаш. Одного разу він опинився віч-на-віч з Дмитром Безотосним, однак пробив прямо у голкіпера.

Другий тайм показав, що гостьові матчі столичної команди у нинішньому році проходять за однаковим сценарієм. Як і у Луцьку, вже друга хвилина після перерви стала для гостей успішною. Багатоходову комбінацію, яку розпочав і завершив Олег Гусєв, можна заносити до футбольних підручників. Вже ця подія негативно вплинула на «Чорноморець». Вони все намагались виправити становище, коли двічі після кутових Максим Шацьких та Пабло Фонтанелло не змогли зблизька влучити у ворота, а ще в одній атаці Лучіан Бурдужан затягнув з ударом. Потім одесити втратили м'яч на власній половині поля, його швидко було доставлено до Андрія Ярмоленка, який не залишив шансів захиснику і голкіперу супротивника. Після цього господарі поля практично змирились із поразкою.

Волинь - Дніпро 1:1
Голи
: Бикфалви (з пенальті), 22 - Жуліано, 45+2
Волинь: Старцев, Масло, Изворану, Насонов, Ілія, Занев, Шиков, Бикфалви (Овоникоко, 66), Приндета, Савич, Бабирь (Скоба, 77)
Дніпро: Лаштувка, Чеберячко, Дуглас, Федецький, Мандзюк, Ротань (Канкава, 36), Кравченко (Кобахідзе, 68), Кулаков (Калініч, 46), Жуліано, Селезньов, Матеус
Вилучені: Изворану, 59 Шиков, 70 - Дуглас, 21

Передбачення дніпропетровців про те, що їм буде нелегко здобути три очки на виїзді з «Волинню» повністю підтвердились. Неоднозначний перший тайм призвів до обміну голами за чисельної нерівності на користь господарів. Коли ж вже гравців приїжджої команди стало більше, сил у них не стало, аби реалізувати рідкісну гру 10 на 9. Кадрові втрати були більш помітними у «Волині», але наполегливість в атаці полегшила завдання перервати тривалу програшну серію. Активний Душан Савич впав у чужому штрафному майданчику у боротьбі з Дугласом. Покарання від Сергія Бойка було подвійне: пенальті і вилучення. 11-метровий впевнено реалізував Ерік Бікфалві, а «Дніпро», програючи, залишився ще і без Руслана Ротаня, який отримав ушкодження.

Ще до перерви у меншості «Дніпро» відігрався, хоча і не з першої спроби. Спочатку Євген Селезньов без перешкод пробивав метрів з 8-ми, однак Максим Старцев виявив дива реакції. Потім форвард виправився, віддавши гольову передачу на Джуліано: бразилець з другої спроби поліпшив настрій гостям і полегшив завдання на вольову перемогу. Однак після відпочинку дніпропетровці не створили багато моментів, навіть при тому що лучани отримали по черзі дві червоні картки. Сілвіу Ізворану пішов до роздягальні за два «гірчичники», а Ванче Шиков заробив пряме вилучення за підкат ззаду. За таких умов суперники обмінялись влученнями у каркаси воріт. «Волинь» вдруге ледь не вийшла вперед після рикошету від Артема Федецького, а найреальнішу нагоду гостей створив Олександр Кобахідзе, пробивши з 18-ти метрів у поперечину.

Кривбас - Металіст 1:1
Голи
: Прийомів, 15 - Шав'єр, 56
Кривбас: Боровик, Пашаєв, Лисицький, Гітченко, Сердюк, Федорчук (Мірошниченко, 85), Прийомів (Лобжанідзе, 90+5), Дедечко, Бартулович, Антонов, Самодін (Матіч, 90+1)
Металіст: Горяїнов, Вильягра, Пшеничних, Папа Гуйє, Азеведо, Краснопьоров (Девіч, 46), Едмар, Марлос (Вілліан, 71), Соса, Шав'єр, Кристальдо (Бланко, 86)

Господарі досягли результату, який примушує їх поважати. Мова навіть не про нічию з «Металістом», а про послідовну якісну гру в усіх весняних турах. Харків'яни не змогли встановити клубний рекорд за кількістю перемог поспіль, зупинившись на цифрі «7». Початок зустрічі залишився за гостями, але тривала облога воріт «Кривбаса» тривала зовсім недовго, а потім були проведені кілька гострих відповідей. І у черговій спробі Младен Бартуловіч змусив Олександра Горяінова відбити м'яч перед собою, Володимир Прийомов ударом з відскоком від газону відкрив рахунок. Потім вже настала черга Горяінова рятувати «Металіст» від ще більш неприємного рахунку, коли голкіпер зреагував на удар зблизька від Сергія Самодіна. Гості за перший тайм жодного разу не потурбували Євгена Боровика. Найбільш гострі удари поруч з ціллю наносили Джонатан Крістальдо та Хавьєр.

Мирон Маркевич кинув у бій на другий тайм Марко Девіча, знявши одного з опорних півзахисників. Цей крок призвів до більш активних дій попереду. Марлос вперше влучив у рамку воріт господарів на 49-й хвилині, а невдовзі рахунок зрівнявся. Навіс зі штрафного Хосе Соса допоміг Хавьєру головою направити м'яч у сітку - 1:1. Моральна перевага відійшла до харків'ян, та на кількості можливостей вийти вперед це ніяк не відобразилось. «Кривбас» вже менше думав про атаку, хоча не грав у відверто захисний футбол. Заміни по ходу зустрічі не вплинули суттєвим чином на перебіг подій. Остання можливість відзначитись була у Вілліана Гомеса, однак він влучив у захисника, який кинувся під м'яч.

Карпати - Шахтар 1:2
Голи
: Жовтюк, 44 - Тейшейра, 32, Ракицький, 45+2
Карпати: Богатинов, Ксьонз, Мілошевіч, Жовтюк, Кополовець (Озаркив, 46), Даушвили, Худоб'як, Голодюк, Штилич (Марселіно, 46), Кенія, Зеньов (Гладкий, 60)
Шахтар: Каніболоцький, Кобін, Ракицький, Кривцов, Шевчук (Соболь, 63), Гречишкин, Фернандіньо, Мхітарян, Тайсон (Коста, 67), Тейшейра, Адріано (Едуардо, 80)
Вилучені: Жовтюк, 70, Даушвили, 81 - Тейшейра, 90+7

Суперники з різних причин задіяли не оптимальний склади, адже у господарів це було пов'язано із дискваліфікаціями та пошуком найкращих сполучень гравців, а гості вже мають право експериментувати. Попри це, гра вийшла видовищною, у якій перший тайм був результативним, а другий - вкрай емоційним. «Карпати» прийняли виклик і майже погодились на відкритий футбол. Причому в окремі моменти львів'яни затискали досвідченого суперника поблизу їхніх воріт. І все ж першими відзначились «гірники». Комбінацію, розпочату Тайсоном та В'ячеславом Шевчуком, завершив з двох метрів Алекс Тейшейра. Перед перервою команди обмінялись взяттями воріт після подач кутових. За «Карпати» першим голом на рівні Прем'єр-ліги відзначився Микола Жовтюк, а на другій компенсованій хвилині Ярослав Ракіцький хитрим ударом з відскоком від землі повернув лідерство у рахунку «Шахтарю».

Цифри на табло першого тайму залишились без змін. Однак з обох сторін виникло чимало нагод для того, щоб загострити хід подій. В одній з контратак Жовтюк не за правилами перервав вихід Луіса Адріано сам на сам, через що «Карпати» залишились у меншості. Згодом Муртаз Даушвілі за гру рукою побачив перед собою друге «жовте світло», і господарі залишились удев'ятьох. Вони не кинули спроб зрівняти становище у матчі, та постійно наражались на гострі відповіді донеччан. Втім, і «Шахтар» не дограв у повному складі до фінального свистка: Алекс Тейшейра двічі отримував попередження. Тепер підопічні Мірчі Луческу ще більш наблизили дострокове чемпіонство.

Говерла - Іллічівець 1:1
Голи
: Лисенко, 55 - Фомін, 14
Говерла: Бабенко, Рнич, Малишич, Щедраков, Макаренко, Петров (Едігарян, 83), Райчевіч (Печонкін, 79), Балафас, Міщенко, Лисенко, Ле Таллек (Чурко, 89)
Іллічівець: Худжамов, Бутко, Іщенко, Ордець, Путівцев, Ємельянов, Полянський, Федотов (Таргамадзе, 88), Окриашвили, Мандзюк (Шевчук, 63), Фомін
Видалення: Лисенко, 76 - Іщенко, 90+5 (друга жовта)

Тренери обох команд обрали доволі агресивну тактичну схему. У господарів з перших хвилин на полі з'явились три номінальні форварди - Володимир Лисенко, Даміен Ле Таллек та Олег Міщенко, а от Дмитро Трухін отримав ушкодження у товариській зустрічі з «Дебреценом». Маріупольці вийшли в атаці з Русланом Фоміним та Олександром Мандзюком. Стартовий тиск влаштували гості, і він приніс їм успіх, хоча і не без участі суперника. Міщенко прийшов на допомогу захисникам, а замість цього мимоволі асистував Фоміну відкрити рахунок. Потім ще й Торніке Окріашвілі був близький до голу, однак Дмитро Бабенко врятував команду. До тями «Говерла» прийшла тільки після 30-ї хвилини. І ще до перерви ужгородці заслужили зрівняти рахунок - особливо багато робив для цього Міщенко, щоб виправити попередню помилку.

Втім, гол у відповідь був відкладений на другу половину матчу. «Іллічівець» не без труднощів стримував атаки господарів, і пропустив-таки випад Ле Таллека. Француз вивів Лисенка вже на ідеальну позицію - 1:1. Потім за інерцією Лисенко ще двічі вимагав максимуму майстерності від Рустама Худжамова, а Міщенка від голу відділив не голкіпер, а стійка гостьових воріт. Були нагоди повернути лідерство і у приазовців, коли Бабенко ставав на заваді зусиллям Івана Ордеця та Олексія Полянського. Дещо допоміг приїжджій команді і Лисенко, який за недисципліновану гру побачив перед собою пряму червону картку. Чисельна кількість гравців зрівнялась вже у компенсований час, коли Микола Іщенко «напрацював» на другий «гірчичник». Таким чином, «Говерла» втратила можливість скоротити відставання від 14-го місця.

Металург Д - Металург З 2:0
Голи: Траоре, 8, Нельсон, 90
Металург Д: Паньків, Польовий, Чечер, Мкртчян, Голайдо, Макрідіс, Данило, Нельсон, Леонардо (Лазіч, 55), Эбесилио (Казарян, 59), Траоре (Мораес, 66)
Металург З: Хрдличка, Сахневич, Нестеров, Іліч, Коротецький, Оберемко, Рудика, Опанасенко (Коробка, 73), Пісоцький, Жуніор (Йокіч, 70), Ибраими (Лазарович, 56)

Оновлена тренерськими рішеннями донецька команда зуміла здобути 3 очки, не надто напружуючись, однак при цьому і яскравого видовища господарі поля не влаштували. Лише 5 з 11-ти гравців Юрія Максимова зберегли місце в основному складі, тоді як Сергій Зайцев здивував хіба що дебютом чергового іноземця - Мілана Іліча з Сербії. Саме новачок був останнім на шляху Драмана Траоре до голу у дебюті зустрічі, однак нападник досяг свого після того, як отримав пас з центру поля від Леонардо, вийшов сам на сам та обіграв Лібора Грдлічку. Загострити ситуацію на полі не зумів Сергій Рудика, не використавши «побачення» з Юрієм Паньківим після грубої помилки Вячеслава Чечера. Подвоювати рахунок мав Карлен Мкртчян, та воротар гостей у стрибку перевів м'яч на кутовий.

Запоріжці не внесли зламу у гру і після перерви, хоча і тепер вони одного разу могли розраховувати на те, щоб зрівняти цифри на табло. Євген Опанасенко на замаху прибрав захисника, однак пробив повз ближню штангу. Донеччани частіше наближались до другого голу. Особливо не пощастило Грегорі Нельсону, м'яч від удару якого прийняла на себе поперечина чужих воріт. За наполегливість господарі все ж були віддячені на останній хвилині основного часу, коли Джуніор Мораєс виклав передачу на ногу Нельсону, якому цього разу вже ніхто не завадив занести власне прізвище до протоколу. Тепер донецький «Металург» лише за різницею м'ячів поступається 6-й команді - «Іллічівцю», а запоріжці продовжують мріяти про першу перемогу сезону.

Арсенал - Таврія 1:1
Голи
: Богданов, 83 (з пенальті) - Гаджиєв, 90+4
Арсенал: Рева, Шарпар, Селіо, Одибе, Рафаель, Мартинюк, Богданов, Аржанов, Адійя, Старенький (Герасим'юк, 62), Гоменюк (Філіппов, 90+2)
Таврія: Погорілий, Буссаиди, Селіо, Єзерський, Путраш, Едуардо, Гомес, Гуменюк, Назаренко (Не, 77), Фещук (Гаджиєв, 59), Шиндер

Ця зустріч була унікальною тим, що господарі грали насправді у гостях у зв'язку із клопотанням «Арсенала» провести домашній матч саме у Сімферополі. Традиція останніх років, коли господарі не виграють, у будь-якому випадку бережена. Можливо, саме вона врятувала «Таврію» від поразки перед самим фінальним свистком. Склади суперників нікого не здивували. Але оптимальні сполучення гравців не стали заручником видовищного футболу. Якби сімферопольці краще реалізували свої створені моменти, то могли здобути третю перемогу поспіль. Однак їх влучність зраджувала, а от «Арсенал» особливо в атаці не запам'ятався.

Знову роль перших скрипок у кримчан відігравали Антон Шиндер та Сергій Назаренко. Втім, їм фатально не щастило: вони по черзі, ніби змовившись, марнували не стільки часті, скільки дуже зручні епізоди. Можливо, зневіра у собі або втома призвели до заміни Назаренка. Ініціатива «Таврії» зникла, і кияни в одному з нечастих випадів до чужих воріт здобули право на пенальті. Під час боротьби Селіо та Володимира Гоменюка Юрій Можаровський помітив порушення з боку захисника. Андрій Богданов з «позначки» «розпечатав» колишнього одноклубника Сергія Погорілого. Та кримчани встигли врятуватись з останньої спроби. Штрафний з 30-ти метрів у Махача Гаджиєва вийшов надзвичайно влучним, і від хрестовини м'яч опинився у сітці. Тим не менше, «Арсенал» у нинішньому році набрав перше очко.