Глава Європейського центрального банку Маріо Драгі стурбований знижувальними ризиками для економіки зони євро, що таять у собі спад внутрішнього попиту і повільні структурні реформи в зоні євро, повідомляє Reuters.
Глава Європейського центрального банку Маріо Драгі (на фото) стурбований знижувальними ризиками для економіки зони євро, що таять у собі спад внутрішнього попиту і повільні структурні реформи в зоні євро, повідомляє Reuters.
"Ризики зниження включають можливість навіть більш слабкого, ніж очікувалося, внутрішнього попиту, а також повільні і недостатні структурні реформи в зоні євро. Ці фактори мають потенціал звести нанівець поліпшення в діловому кліматі і, таким чином, відкласти відновлення", - сказав Драгі на прес-конференції.
Раніше сьогодні Європейський центробанк залишив базову облікову ставку на найнижчому в історії рівні 0,75%, що збіглося з прогнозами більшості аналітиків. Облікова ставка ЄЦБ була знижена до позначки 0,75% у липні 2012 р. і з тих пір перегляду жодного разу не піддавалася.
Читайте також: ЄЦБ зберіг облікову ставку на рівні 0,75%
За словами глави ЄЦБ, рішення зберегти курс грошово-кредитної політики було одноголосним, хоча обговорення було дуже активним.
Драгі також зазначив уповільнення інфляції. На його думку, динаміка цін буде стриманою в середньостроковій перспективі. "Інфляційні очікування для зони євро залишаються міцно зафіксованими у відповідності з нашою метою підтримувати темпи інфляції нижче, але близько до двох відсотків в середньостроковій перспективі", - сказав Драгі.
Нагадаємо, що в січні 2013 р. президент ЄЦБ Маріо Драгі заявив, що економіка країн єврозони почне відновлюватися у другій половині 2013 р. На його думку, найбільш важливою метою для єврозони на даний момент є подолання роздробленості на фінансових ринках.
А ось в Єврокомісії ситуацію оцінюють більш песимістично - рецесія в економіці єврозони в 2013 році продовжиться, при цьому зростання не буде до 2014 р. При цьому комісар ЄС з фінансової політики Оллі Рен закликав європейські країни не опускати руки і не сповільнити темпи скорочення бюджетного дефіциту.
Читайте також: ЄЦБ варто знизити процентну ставку, - Лагард
Зазначимо, що в 2013 р. криза в Європі може досягти піку, коли сукупний державний борг в єврозоні перевищить 95,1%.