Ракета-носій "Зеніт-3SL" зі супутником зв'язку Intelsat-27 через кілька хвилин після старту впала в океан. Запуск відбувся вранці в п'ятницю, 1 лютого, 08:56 за київським часом з плавучої стартової платформи "Одіссей".
Ракета-носій "Зеніт-3SL" зі супутником зв'язку Intelsat-27 через кілька хвилин після старту впала в океан. Запуск відбувся вранці в п'ятницю, 1 лютого, 08:56 за київським часом з плавучої стартової платформи "Одіссей".
Черговий запуск закінчився провалом. Вже через кілька хвилин після старту стало відомо, що ракета пішла неправильною траєкторією і впала в океан.
Джерело в галузі повідомило, що падіння ракети носія "Зеніт-3SL" могло статися через відмову двигуна першої ступені або системи управління. За його словами, ракета пролетіла близько 100 секунд і потім почала падати. "Все сталося на етапі першого ступеня. Може бути, щось вибухнуло", - відзначив співрозмовник.
Також він повідомив, що зв'язок з ракетою-носієм практично відразу був втрачений, тому телеметрична інформація не надходить.
У свою чергу компанія Intelsat S.A., чий супутник був запущений на ракеті-носії "Зеніт-3SL", підтвердила невдалий запуск. За повідомленням компанії, збій програми польоту стався через 40 секунд після старту.
Читайте також: Японія запустила в космос два супутники для стеження за Землею
"Зрозуміло, ми розчаровані результатом запуску. Причина аварії невідома", - заявив виконавчий директор Intelsat Девід МакГлейд. За його словами, консорціум Sea Launch ("Морський старт") створить спеціальну комісію для з'ясування причин аварії. У повідомленні Intelsat також говориться, що супутник Intelsat 27 і сам запуск були повністю застраховані.
Нагадаємо, запуск ракети був перенесений на день. Як напередодні запевняли в РКК "Енергія" він був відкладений через "зовнішні організаційно-технічні причини", не пов'язані з погодними умовами, технічним станом комплексу і його можливостями".
Запуск проводився з платформи ракетно-космічного комплексу "Морський старт", що знаходиться екваторіальній частині Тихого океану.
Зеніт-3SL розробки українського ГКБ "Південне" з російським розгінним блоком повинна була вивести на орбіту супутник зв'язку Intelsat-27. Цей пуск став першим у російській програмі "Морський старт" в 2013 році.
Читайте також: Південна Корея з третьої спроби запустила ракету із супутником
Зазначимо, що з Intelsat-27 у його творців були пов'язані певні надії. Передбачалося, що супутник прослужить не менше 15 років і буде забезпечувати потреби телекомунікаційні послуги для клієнтів у Північній Америці, Південній Америці та Європі. Виведення апарату на орбіту повинно було завершити створення цілої програми. Тепер всі плани доведеться відкласти на невизначений термін.
Проект "Морський старт" є першим в історії виключно комерційним міжнародним проектом експлуатації ракетно-космічного комплексу. У ньому беруть участь американські, російські, українські і норвезькі компанії.