Українські боксери із п'ятьма медалями стали третіми на чемпіонаті Європи (відео)

На щойно завершеному в Мінську чемпіонаті Європи серед любителів українські боксери завоювали медалі в половині з десяти вагових категорій, забезпечивши нашій збірній третє місце в загальному заліку після росіян та ірландців.

На щойно завершеному в Мінську чемпіонаті Європи серед любителів українські боксери завоювали медалі в половині з десяти вагових категорій, забезпечивши нашій збірній третє місце в загальному заліку після росіян та ірландців. Цей результат був би кращим, якби у фіналах, крім нового чемпіону континенту Павла Іщенка (на фото) і срібного призера Миколи Буценка, також виступали Євген Хитров і Денис Пояцика, яких в 1/2 відверто засудили. Про це в понеділок пише видання "Комерсант-Україна".

Збірна України, яку після закінчення попередньої Олімпіади залишили всі боксери, котрі стали призерами Ігор-2012, - Василь Ломаченко, Олександр Усик, Денис Берінчик, Тарас Шелестюк й Олександр Гвоздик - чудово виступила на чемпіонаті Європи серед аматорів. З Мінська наші боксери привезли п'ять медалей - тобто вони піднімалися на п'єдестал пошани в половині з десяти вагових категорій.

Порівняно зі складом національної команди України, у якому вона виступала на світовій першості 2011 р. в Баку, представництво в ньому зберегли лише Павло Іщенко та Євген Хитров. У Мінську ці бійці завоювали нагороди, причому Іщенко виграв чемпіонат Європи.

Мінське золото для Іщенка стало першою по-справжньому великою нагородою у його кар'єрі. Оскільки в категорії цього боксера - до 60 кг - попередньо панував Василь Ломаченко, Іщенко, якому зараз лише 21 рік, раніше вимушено зганяв вагу і представляв країну у групі до 54 кг. У ній він не потрапив до числа медалістів на світовій першості в Баку, після чого поступився в першому ж бою на лондонському олімпійському рингу.

У Мінську Павлу Іщенку вдалося реалізувати свій потенціал. По черзі здолавши ірландця Шона Маккомба, литовця Гітіса Вайткуса, шотландця Чарльза Флінна і росіянина Дмитра Полянського, у фіналі наш легковаговик зустрівся із представником країни-господарки турніру Вазгеном Сафарьянцем.

Протягом усього поєдинку Іщенко безперервно йшов вперед. Завдяки хорошій роботі корпусом він ухилявся від більшості випадів суперника. Сам же українець влучав набагато частіше, насамперед розмашистими гаками, яким Сафарьянц не знаходив протидії протягом усіх трьох раундів.

Крім Павла Іщенка, у фінальних матчах континентальної першості за Україну виступав ще один 21-річний боксер - Микола Буценко у вазі до 56 кг. Цей спортсмен, який добре проявив себе у Всесвітній серії боксу у складі "Українських отаманів" (там він здобув три перемоги в чотирьох поєдинках), зустрічався у фіналі із Джоном Невіном з Ірландії.

Буценко намагався діяти першим номером. Однак протягом двох перших раундів Невін регулярно зупиняв атаки українця точними лівими боковими, після чого уникав розмінів ударами. Нав'язати ірландцеві рівний ближній бій представнику нашої збірної вдалося лише в завершальній трихвилинці. Проте було вже пізно - Буценку дісталася срібна медаль.

Число фіналістів чемпіонату Європи з України, по суті, мало б бути більшим. Але двох наших боксерів - Євгена Хитрова (до 75 кг) і Дениса Пояцика (до 91 кг) - на стадії півфіналів засудили. Українцям не допоміг навіть їх високий статус в аматорському боксі: Хитров є чинним чемпіоном світу, Пояцика вигравав першість континенту у 2006 р.

Півфінальний поєдинок Євгена Хитрова з ірландцем Джейсоном Кіглі проходив навіть з великою перевагою українця, ніж та, яку Хитров мав над британцем Ентоні Огого на Іграх-2012. Однак, як і в олімпійському турнірі, у Мінську бокові рефері не помічали, що чемпіон світу завдав по обличчю суперника більше двох десятків точних ударів, а після деяких з них Кіглі серйозно хитало. Майже всі контрвипади ірландського бійця припали у блок Хитрова. Проте в усіх трьох раундах перемога присуджувалася Джейсону Кіглі, який потім став чемпіоном Європи.

Денису Пояциці протистояв чинний чемпіон Європи Теймур Маммадов, якого у фіналі світової першості в Баку впевнено переміг наш Олександр Усик. Після програного стартового раунду Пояцика зумів вплутатися з височенним боксером з Азербайждану у ближній бій. Маммадов пропустив чимало ударів з боку українця, а решти уникнув лише тому, що притискав до корпусу руки Пояцики.

Але перемога дісталася саме Маммадову. Щоправда, у фіналі в азербайджанця такий же номер з "біганиною" від противника не пройшов. Росіянин Олексій Єгоров постійно наздоганяв його і за допомогою безперервних ударів закінчив бій достроково.

Третю бронзову медаль для України завоював Богдан Шелестюк (до 69 кг). У півфіналі він поступився майбутньому переможцю континентальної першості - дуже рухливому володарю хорошої техніки і поставленого удару росіянину Олександру Беспутіну.

Завоювавши в Мінську відразу п'ять медалей, збірна України розвінчала побоювання щодо можливої відсутності позитивних результатів при зміні поколінь боксерів. У загальному медальному заліку чемпіонату Європи українці поступилися лише двом командам - ​​Росії, що залишилася без нагороди лише в одній категорії, а також Ірландії. А вже за два місяці нашій збірній належить взяти участь в іншому великому змаганні - світовій першості в Астані.

Чемпіонат Європи з боксу в Мінську

Вагова категорія до 49 кг. 1. Давид Айропетян (Росія). 2. Патрік Барнс (Ірландія). 3. Джек Бейтсон (Англія) і Салман Алізаде (Азербайджан).

До 52 кг. 1. Ендрю Селбі (Уельс). 2. Майкл Конлан (Ірландія). 3. Овік Оганнісян (Росія) і Елвін Мамішзаде (Азербайджан).

До 56 кг. 1. Джон Невін (Ірландія). 2. Микола Буценко (Україна). 3. Володимир Нікітін (Росія) і Арам Авагян (Вірменія).

До 60 кг. 1. Павло Іщенко (Україна). 2. Вазген Сафарьянц (Білорусія). 3. Дмитро Полянський (Росія) і Міклош Варга (Угорщина).

До 64 кг. 1. Армен Закарян (Вірменія). 2. Дмитро Галагот (Молдова). 3. Артем Арутюнян (Німеччина) і Абдельмалік Ладжалі (Франція).

До 69 кг. 1. Олександр Беспутін (Росія). 2. Арайіік Марутян (Німеччина). 3. Богдан Шелестюк (Україна) та Павло Костромін (Білорусь).

До 75 кг. 1. Джейсон Кіглі (Ірландія). 2. Богдан Журатоні (Румунія). 3. Євген Хитров (Україна) і Золтан Харча (Угорщина).

До 81 кг. 1. Микита Іванов (Росія). 2. Петер Мюлленберг (Голландія). 3. Петру Чобану (Молдова) і Сергій Новіков (Білорусь).

До 91 кг. 1. Олексій Єгоров (Росія). 2. Теймур Маммадов (Азербайджан). 3. Денис Пояцика (Україна) і Емір Ахматович (Німеччина).

Понад 91 кг. 1. Магомедрасул Меджидов (Азербайджан). 2. Сергій Кузьмін (Росія) 3. Віктор Зуєв (Білорусь) і Джозеф Джойс (Англія).