Україна прийнята до Енергетичного співтовариства Євросоюзу. Таке рішення сьогодні ухвалили на засіданні ради міністрів енергетики ЄС у Загребі (Хорватія), повідомив РБК-Україна прес-секретар Міністерства палива та енергетики України Фент Ді.
Україна прийнята до Енергетичного співтовариства Євросоюзу. Таке рішення сьогодні ухвалили на засіданні ради міністрів енергетики ЄС у Загребі (Хорватія), повідомив РБК-Україна прес-секретар Міністерства палива та енергетики України Фент Ді.
Напередодні офіційні особи України та ЄС стверджували, що це рішення - формальність, тому що переговори про вступ, зокрема, України, вже завершені.
За інформацією прес-служби Мінпаливенерго, сьогоднішнє рішення Ради Міністрів Енергетичного співтовариства є свідченням визнання тих дій, які здійснює уряд України в напрямку впровадження прозорих відносин на енергетичному ринку.
Приєднання України до Енергетичного співтовариства забезпечить прозорі та прогнозовані механізми формування тарифів на енергоносії, сприятиме залученню інвестицій в галузь і дасть змогу більш ефективно використовувати наявний експортний потенціал. Також країна отримує можливість участі на внутрішньому ринку електричної енергії і газу ЄС, та користуватиметься всіма перевагами європейського енергетичного ринку з позицій рівноправного учасника.
Варто зазначити, що обов'язковою передумовою та невід'ємною складовою повної інтеграції країни до Європейський Союз є інтеграція енергетичних інфраструктур та енергетичних ринків.
Набуття Україною членства в Енергетичному співтоваристві передбачено Рішеннями Ради Національної Безпеки та Оборони України, відповідає цілям Енергетичної стратегії України на період до 2030 року та Меморандуму між Україною та ЄС про порозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі.
Раніше президент Віктор Ющенко сказав, що приєднання до угоди про енергетичне співтовариство стане свідченням української стратегії в енергетичній політиці та інтеграції в європейський ринок. За словами Президента, після цього політичного кроку повинен бути додатково зроблений технічний крок і підписання угоди про об'єднання енергетичних систем України і ЄС.
Нагадаємо, Енергетичне співтовариство - це процес, до якого країни приєднуються добровільно з метою участі у розширенні внутрішнього енергетичного ринку Європейського Союзу та за його межами шляхом запровадження європейських норм і стандартів для створення стабільної бази регулювання ринку.
Договір про створення Енергетичного співтовариства набув чинності в 2006 р. Його мета - об'єднати європейські енергосистеми. Цей договір вже включає 27 країн ЄС і балканських держав. Він націлений на створення єдиного ринку електроенергії та газу. У газовій сфері договір про Енергетичне співтовариство поки залишається паперовим проектом, оскільки навіть Західна Європа ще не має достатньої мережі трубопроводів або терміналів для транспортування зрідженого газу, необхідних для вільної торгівлі газом.