Україна передала до Міжнародного суду ООН (м. Гаага, Нідерланди) Репліку у справі про делімітацію континентального шельфу та виключних економічних зон України і Румунії у Чорному морі. Документ є відповіддю румунській стороні у цій справі. Про це РБК-Україна повідомили у прес-службі МЗС.
Офіційно вніс Репліку до Міжнародного суду ООН посол України у Королівстві Нідерланди Олександр Купчишин.
Таким чином, Україна внесла свою відповідь у справі про делімітацію континентального шельфу у терміни визначені Міжнародним судом ООН. Нагадаємо, 12 червня суд задовольнив прохання України про продовження терміну представлення своїх аргументів у затяжній дискусії щодо демаркації кордону з Румунією, що проходить по Чорному морю, і постановив, що Україна має підготувати документ до 6 липня 2007 р. Передбачається, що внесенням української Репліки завершиться етап письмового розгляду справи, після чого суд має ухвалити рішення щодо строків проведення усних слухань.
Нагадаємо, Румунія звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням розмежувати морський кордон з Україною, зокрема, континентальний шельф і виняткові економічні зони навколо острова Зміїний, у вересні 2004 р. Дійти згоди сторонам не дає статус Зміїного – Румунія хоче позначати цей об"єкт як скелю, без права на територіальні води, а Україна вимагає визнати його островом, з правом на територіальні води, багаті нафтою і газом.
У 2006 р. українська сторона подала до Міжнародного суду ООН контрмеморандум по делімітації континентального шельфу в Чорному морі.
Слід зазначити, що статус Зміїного почав оскаржуватися після того, як влітку 2001 р. плавуча бурова установка "Сиваш", що належить "Чорноморнафтогазу", виявила поклади вуглеводнів (близько 10 млн т нафти і 10 млрд куб. м газу) в 40 км на південь від Зміїного. Протистояння між країнами загострилося і дійшло до міжнародного суду.
На початку 2007 р., після зустрічі Президента України Віктора Ющенка та його румунського колеги Траяна Басеску, глави обох держав заявили, що з повагою поставляться до рішення Міжнародного суду. В.Ющенко також повідомив, що Україна готова розглядати у двосторонньому порядку разом з Румунією питання делімітації шельфу Чорного моря паралельно з його розглядом в Міжнародному суді у Гаазі.