Сьогодні Україна завершує піврічне головування у Комітеті міністрів Ради Європи.
Сьогодні Україна завершує піврічне головування у Комітеті міністрів Ради Європи.
Як повідомляє Міністерство закордонних справ України, за цей час у рамках головування Київ провів низку міжнародних конференцій з проблем захисту прав людини, розвитку місцевого самоврядування, запровадження демократичних стандартів державного управління.
Глава МЗС Костянтин Грищенко на зустрічі з українськими та європейськими журналістами наголосив, що, окрім впровадження внутрішніх реформ відповідно до виконання Україною своїх зобов'язань перед Радою Європи, Київ долучився до реформ європейських інституцій, таких як Рада Європи та ПАРЄ.
«Встановлення і розвиток європейської демократії нерозривно пов'язані із забезпеченням права громадян на участь в управлінні державними справами. Використовуючи потенціал Ради Європи як організації, що встановлює європейські стандарти практично в усіх сферах, Україна зосереджувала свої зусилля на поглибленні співпраці держав-членів в утвердженні та удосконаленні принципів місцевого самоврядування та розвитку громадянського суспільства», - зазначив міністр.
Після України в Комітеті міністрів Ради Європи головуватиме Великобританія.
Відзначимо, 11 травня в Стамбулі міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко приступив до виконання обов'язків діючого голови Комітету міністрів Ради Європи.
Тоді ж МЗС заявило, що провідна роль у найбільш авторитетної європейській організації в області формування і захисту стандартів демократії і прав людини дозволить суттєво зміцнити позиції України в європейському політичному просторі, сприяти успіху євроінтеграції, визначеної Президентом Януковичем як пріоритетне завдання державної політики в усіх галузях.
Варто зазначити, що головування України в Комітеті міністрів Ради Європи було затьмарене рішенням суду у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Стурбованість арештом лідера української опозиції висловив ряд європейських дипломатичних відомств, багато українських політичних сил, а також представники Сенату США. Крім того, провідні діячі ЄС неодноразово повторювали, що європейська інтеграція України пов'язана з дотриманням у державі демократичних норм.
У той же час, МЗС України запевняв, що інститути державної влади не чинили ніякого впливу на хід судового процесу.