Україна цього року - на 64-му місці за так званим індексом рівноправності жінок, оприлюдненим громадською організацією Social Watch.
Україна цього року - на 64-му місці за так званим індексом рівноправності жінок, оприлюдненим громадською організацією Social Watch. Всього у рейтингу 154 країни.
Очолює рейтинг Норвегія, замикають - Нігер, Чад, Ємен та Афганістан. У першій п'ятірці також - Фінляндія, Ісландія, Швеція й Данія. Росія у рейтингу на 31-му місці, США - на 50-му, Чехія - на 43-му. Перед Україною у рейтингу на 63-му місці Перу, на 65-му - Беліз.
Індекс гендерної рівності вимірює різницю між можливостями жінок і чоловіків здобути освіту, а також обіймати посаду у секторах економіки й політики (індекс є середнім значенням нерівності у цих трьох вимірах). У секторі освіти розглядається гендерний розрив при зарахуванні у навчальний заклад, незалежно від його рівня; щодо участі в економічному житті, то тут вираховується розрив за рівнем доходів та зайнятості; окрім того, береться до уваги зайнятість жінок серед висококваліфікованих фахівців, їхня присутність у парламенті країни, а також загалом - на керівних посадах.
Нагадаємо, в Україні сьогодні святкують Міжнародний жіночий день.
Відзначимо, 6 березня ц.р. перший заступник міністра соціальної політики України Лідія Дроздова заявила, що середня заробітна плата жінок в Україну за підсумками 2011 р. була на 8% менше, ніж у чоловіків.
Раніше, в лютому ц.р., Всесвітній банк (ВБ) оприлюднив Стратегію партнерства з Україною на 2012-2016 рр. У документі, зокрема зазначалося, що проблеми гендерної нерівності є дуже поширеними в українському суспільстві та вимагають рішень на довгострокові перспективу.
Варто також відзначити, що Україна зайняла 76 місце зі 187 країн у рейтингу індексу розвитку людського потенціалу (ІРЛП) ООН за 2011 р. При цьому наша країна втратила 7 позицій в порівнянні з рейтингом 2010 р. За індексом гендерної нерівності (0,335) Україна зайняла 57 місце з 146 країн.