Україна уклала з німецькою RWE контракт на постачання 5 млрд куб. м газу в країну. Про це в прямому ефірі на прес-конференції в рамках проекту "Діалог з країною" заявив Президент України Віктор Янукович.
Україна уклала з німецькою RWE контракт на постачання 5 млрд куб. м газу в країну. Про це в прямому ефірі на прес-конференції в рамках проекту "Діалог з країною" заявив Президент України Віктор Янукович (на фото).
"Україна уклала з німецькою RWE контракт на постачання 5 млрд куб. м газу, і качаємо помаленьку", - сказав Президент.
Нагадаємо, за даними Держстату, Україна в 2012 р. імпортувала з Німеччини 52,702 млн куб. м газу на суму 21,966 млн дол. Середня ціна поставок складала 417 дол. за тисячу кубометрів.
Читайте також: Україна в 2012 р. купувала у Німеччини газ по 417 дол. за тис. куб. м
Основним партнером України з німецького боку є компанія RWE. З українського боку газ купують "Нафтогаз України" і Ostchem Дмитра Фірташа.
У Росії в 2012 р. було куплено 32,87 млрд кубометрів на 14,003 млрд дол., тобто по 426 дол. за тис. куб. м.
Закупівлі газу в Німеччині цікаві для України як можливість понизити залежність від російського газу, і якщо раніше ні об'єми, ні фінансові умови поставок з Німеччини не давали підстав говорити про перспективи повноцінного заміщення російського газу, то тепер ситуація інша.
Читайте також: "Я б не перебільшував можливість співпраці з Туркменістаном", - Янукович
Україна в рамках вибраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ціна на російський газ для України в І кварталі 2013 р. складає близько 432 дол./тис. куб. м. При цьому в держбюджеті-2013 ціна закладена на рівні 421 дол. за 1 тис. куб. м. При цьому "Газпром" ще і вимагає від України сплати 7 млрд дол. за недобраний в 2012 р. газ. Так, у зв'язку з цим ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані. У Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР.
Міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький раніше заявив, що Україна планує цього року почати поставки туркменського газу у розмірі 10 млрд куб. м. На думку міністра, ціна туркменського газу буде нижча 280 дол. за тис. куб. м. Проте Янукович сьогодні заявив, що не варто перебільшувати можливість співпраці з Туркменістаном.
Читайте також: Чистий прибуток німецької RWE за 9 міс. 2012 р. виріс на 32,8% - до 1,88 млрд євро
Зазначимо, видобуток природного газу в Україні в січні 2013 р. зменшився на 0,8% - до 1,7 млрд куб. м. Якщо ж говорити в цілому про 2012 р., то видобуток природного газу в 2012 р. зменшився на 1,1% - до 19,3 млрд куб. м. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров говорив про те, що Україна зможе повністю покрити потребу в газі і нафті за рахунок власного видобутку до 2023 р.