ua en ru

Україна все частіше стає кінцевим пунктом жертв торгівлі людьми

Автор: RBC.UA
Україна є джерелом, транзитною країною і, все частіше, кінцевим пунктом призначення для жертв торгівлі людьми. Про це говориться у щорічній доповіді Держдепартаменту США, присвяченій торгівлі людьми у всьому світі.

Україна є джерелом, транзитною країною і, все частіше, кінцевим пунктом призначення для жертв торгівлі людьми. Про це говориться у щорічній доповіді Держдепартаменту США, присвяченій торгівлі людьми у всьому світі, повідомило радіо "Свобода".

Як зазначають автори звіту, українських чоловіків, жінок і дітей привертають до примусової праці і сексуальної експлуатації переважно в Росії, Польщі, Іраку, Іспанії, Туреччині, в Чеській Республіці. А в самій Україні жертвами примусової праці стають громадяни Молдови, Узбекистану, Пакистану, Камеруну і Азербайджану.

Читайте також: Торгівля людьми в світі щорічного приносить більше 8 млрд дол. прибутку

Стати жертвами работорговців ризикують жителі сільської місцевості з обмеженим доступом до можливостей працевлаштування. Людей експлуатують на будівництві, в сільському господарстві, на виробництві, роботі по будинку, в деревообробній промисловості, в догляді за хворими, а також їх примушують жебрачити.

Як наголошується в доповіді, в програмі боротьби з торгівлею людьми на 2013 - 2015 рр. український уряд виділив з бюджету суму, еквівалентну 120 тис. дол. щорічно. Також левову частку допомоги продовжують надавати міжнародні донори.

"Торік було виявлено майже 46 тис. жертв торгівлі людьми, а ще 27 млн, як ми знаємо, знаходяться в рабстві", - заявив держсекретар США Джон Керрі, представляючи доповідь.

Читайте також: В Ізраїлі затримана громадянка України за підозрою в торгівлі людьми

Нагадаємо, 10 червня в Києві пройшла конференція "Зміцнення ролі ОБСЄ в боротьбі з торгівлею людьми". На ній перший заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Дубовик раніше заявив, що прибуток від торгівлі людьми в світі щорічного складає більше 8 млрд дол.

"Торгівля людьми - глобальна проблема, щорічно жертви торгівлі людьми - це 2-4 млн осіб у світі. Це експлуатація, прибуток від якої для злочинних синдикатів перевищує 8 млрд дол. щорічно", - заявив Дубовик. "Громадяни України стали жертвами торгівлі людьми в 57 країнах світу... Тому торгівля з людьми вимагає комплексної боротьби. Україна зі свого боку здійснює низку заходів для боротьби з торгівлею людьми, як на національному, так і на міжнародному рівнях", - зазначив він.

Читайте також: У світі близько 10,5 млн дітей трудяться як домробітники у приватних будинках, - МОП

В той же час генсек ОБСЄ Ламберто Дзанньєр заявив, що боротьба з торгівлею людьми вимагає нових рішень в рамках плану, розробленого в 2003 р. "Прийнятий ще в 2003 р. план по боротьбі з торгівлею людьми ОБСЄ залишається стратегічним документом. Ми пишаємося нашим планом дій", - заявив Дзанньєр.

При цьому міністр закордонних справ України і глава ОБСЄ Леонід Кожара заявив, що Україна в рамках головування в ОБСЄ підсилить боротьбу з торгівлею людьми. "Всі країни-члени ОБСЄ стикаються з однією проблемою. Торгівля людьми - це злочин, з яким стикаються всі країни ОБСЄ. Враховуючи, що це комплексна проблема, вона повинна знайти своє відображення в комплексній боротьбі. Україна вже винесла завдання по боротьбі з торгівлею людьми в низку пріоритетних. Ми зробимо все, щоб протистояти цьому злочину", - заявив він.