ua en ru

Торгівля людьми у світі щорічного приносить більше 8 млрд дол. прибутку

Автор: RBC.UA
Прибуток від торгівлі людьми щорічно складає більше 8 млрд дол. Про це під час конференції "Зміцнення ролі ОБСЄ в боротьбі з торгівлею людьми" заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Дубовик, передає кореспондент РБК-Україна.

Прибуток від торгівлі людьми щорічно складає більше 8 млрд дол. Про це під час конференції "Зміцнення ролі ОБСЄ в боротьбі з торгівлею людьми" заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Дубовик, передає кореспондент РБК-Україна.

"Торгівля людьми - глобальна проблема, щорічно жертви торгівлі людьми - це 2-4 млн осіб у світі. Це експлуатація, прибуток від якої для злочинних синдикатів перевищує 8 млрд дол. щорічно", - заявив Дубовик.

Він підкреслив, що українці також стають жертвами.

"Громадяни України стали жертвами торгівлі людьми в 57 країнах світу... Тому торгівля з людьми вимагає комплексної боротьби. Україна зі свого боку здійснює низку заходів для боротьби з торгівлею людьми, як на національному, так і на міжнародному рівнях", - зазначив він.

Читайте також: В Ізраїлі затримана громадянка України за підозрою в торгівлі людьми

Зазначимо, генсек ОБСЄ Ламберто Дзанньєр заявив, що боротьба з торгівлею людьми вимагає нових рішень в рамках плану, розробленого в 2003 р.

"Прийнятий ще у 2003 р. план з боротьби з торгівлею людьми ОБСЄ залишається стратегічним документом. Ми пишаємося нашим планом дій", - заявив Дзанньєр.

За його словами, в рамках виконання плану працюють управлінські структури, які допомагають урядам країн-членів організації в боротьбі з цією глобальною загрозою.

Читайте також: Боротьба з торгівлею людьми вимагає нових рішень у рамках плану, розробленого в 2003 р., - генсек ОБСЄ

"Але не можна зупинятися на досягнутому. Тому необхідно шукати нові рішення, адже, на жаль, торгівля людьми є частиною нашого щоденного життя", - підкреслив Дзанньєр.

При цьому міністр закордонних справ України Леонід Кожара завірив, що з українського боку буде зроблено все можливе для подолання цієї глобальної проблеми. За словами міністра, дискримінація і бідність є основними чинниками торгівлі людьми: "На законодавчому рівні треба розробити стратегію, яка протидіятиме торгівлі людьми. Україна підписала всі міжнародні угоди, які регулюють питання торгівлі людьми. Україна гордиться зусиллями своїх громадських організацій, які допомагають жертвам торгівлі людьми".

Кожара також заявив, що Україна в рамках головування в ОБСЄ посилить боротьбу з торгівлею людьми. "Всі країни-члени ОБСЄ стикаються з однією проблемою. Торгівля людьми - це злочин, з яким стикаються всі країни ОБСЄ. Враховуючи, що це комплексна проблема, вона повинна знайти своє відображення в комплексній боротьбі. Україна вже винесла завдання по боротьбі з торгівлею людьми в ряд пріоритетних. Ми зробимо все, щоб протистояти цьому злочину", - заявив він.

Читайте також: Україна в рамках головування в ОБСЄ підсилить боротьбу з торгівлею людьми, - Кожара

Міністр додав: "Торгівля людьми залишається злочином, який приносить величезний прибуток. Злочинні синдикати придумують все нові і нові форми торгівлі людьми в різних галузях. Включаючи торгівлю людьми з метою вилучення органів, примусового. За статистикою, 55% всіх жертв торгівлі - це жінки і діти, які є жертвами злочинів сексуального характеру".