ru ua

Україна веде консультації з диверсифікації ринку газу в Європі

Автор: RBC.UA
Україна розглядає можливість закупівлі газу в Європі в початкових обсягах близько 10 млрд куб. м. Про це повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін сьогодні після з'їзду Партії регіонів у Києві.

Україна розглядає можливість закупівлі газу в Європі в початкових обсягах близько 10 млрд куб. м. Про це повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін сьогодні після з'їзду Партії регіонів у Києві.

"Ми ведемо консультації з диверсифікації ринку газу із закупівлі газу з Європи. Обсяги - приблизно 10 мільярдів кубометрів газу", - зазначив він, передає радіо "Свобода".

За словами Бакуліна, така робота неможлива без внесення змін до законодавства, зокрема, за його словами, це стосується законопроектів щодо реформування НАК "Нафтогаз України".

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що в разі провалу переговорів з Росією Україна "буде купувати фактично російський газ у німецької компанії RWE, що буде дешевше, ніж безпосередньо з Росії". "Це було б парадоксально", - додав глава українського уряду.

Нагадаємо, законопроект № 9429-1, розроблений народним депутатом Юрієм Кармазіним, передбачає, що реорганізація держпідприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз Україна", що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і НАК "Нафтогаз Україна" здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України. Крім того, законопроект передбачає встановлення заборони на приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогаз Україна".

16 березня Кабінет міністрів України заявив, що підтримує цей проект закону.

Вперше про плани реформувати "Нафтогаз України" 2 вересня 2011 р. заяви прем'єр-міністр Україна Микола Азаров. В той же день Президент Янукович доручив Азарову почати реформування компанії.

Ще в 2009 р. Єврокомісія вимагала від України реформувати "Нафтогаз" відповідно до норм європейського законодавства, в обмін на кредит в 2,5 млрд дол.. Відповідні наміри сторони закріпили в декларації з питань модернізації української ГТС.

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Компанія здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам.