Україна посіла 161-е місце в рейтингу економічної свободи, обчислюваному фондом Heritage Foundation і експертами Wall Street Journal. Таким чином, Україна опинилася в групі країн з найменшим ступенем економічної свободи. Про це повідомляє прес-служба Heritage Foundation.
Україна посіла 161-е місце в рейтингу економічної свободи, обчислюваному фондом Heritage Foundation і експертами Wall Street Journal. Таким чином, Україна опинилася в групі країн з найменшим ступенем економічної свободи. Про це повідомляє прес-служба Heritage Foundation.
Показник України склав 46,3 бали зі 100, він виріс на 0,2 бала в порівнянні з минулим роком.
Бали нараховуються на підставі оцінки таких показників, як відкритість ринку, ефективність регулювання і виконання законодавства, ступеня втручання держави в економіку і т.д.
У звіті говориться, що оцінка становить на 0,2 пункту вище торішньої. Посприяли цьому "скромні досягнення в сфері фінансової свободи і свободи підприємництва, які переважують зниження у сфері свободи праці та свободи від корупції. Україна посідає останнє місце серед 43 країн Європи, і її бал нижчий, ніж середній у світі", - говориться у звіті.
Читайте також: Україна за рівнем корупції у 2012 р. піднялася зі 152 на 144 місце
Також наголошується, що економічна свобода продовжує зазнавати репресій в Україні: "Попередні реформи, в тому числі реалізація конкурентних податкових ставок та незначні нормативні зміни, не змогли простимулювати широке економічний розвиток або поява більш динамічного приватного сектору.
Такі реформи більш ніж компенсується поганою політикою і слабкою інституційною структурою всієї економіки. Корупція широко поширена, закони функціонують погано, і виконання контрактів та захист прав власності є серйозними недоліками. Прогрес у приватизації та залученні іноземних інвестицій був мізерним. Фінанси страждають від відсутності достатньої капіталізації в контрольованим державою фінансовому секторі".
Перше місце в рейтингу зайняв Гонконг - він набрав 89,3 балів.
У прес-релізі фонду говориться: "Гонконг володіє системою держрегулювання з високою конкурентоспроможністю, а також прозорим законодавством. Він істотно залучений в систему світової торгівлі. Висококваліфікована робоча сила є головним чинником, що зміцнює економічну могутність".
Читайте також: Україна в рейтингу Doing Business-2013 злетіла на 15 позицій - до 137 місця
У п'ятірку лідерів за ступенем економічної свободи увійшли також Сінгапур (88 пунктів), Австралія (82,6 пункту), Нова Зеландія (81,4 пункту) і Швейцарія (81 пункт). США зайняли 10-е місце з 76 пунктами. Найбільша європейська економіка - Німеччина - на 19-му рядку з 72,8 пунктами. На 21-му місці в індексі опинилася Грузія, яка додала 2,8 пункту і має, за новою оцінкою, 72,2 пункту. Серед держав СНД лідирує Вірменія (38-е місце, 69,4 пункту), далі розташувалися Казахстан (68-й рядок, 63 пункту), Азербайджан (88-я позиція, 59,7 пункту), Киргизія (89-е місце, 59,6 пункту), Таджикистан (131-а позиція, 53,4 пункту).
Росія, на думку експертів фонду, увійшла в список держав з найменшим ступенем економічної свободи і займає 139 сходинку, маючи 51,1 пункту. Трохи вище, на 136-му місці, в ньому розташувався Китай, у якого 51,9 бала. Відсутність економічних свобод експерти зафіксували в Білорусії (154-е місце, 48 пунктів), а також в Узбекистані (162-е місце, 46 пунктів). Найнижчу, 177-у позицію, в рейтингу має КНДР - у країни всього 1,5 пункту з урахуванням поліпшення минулорічної оцінки на 0,5 пункту.
Нагадаємо, що в рейтингу сприятливості ділового середовища Doing Business-2013, який щорічно складає Світовий банк (СБ) і Міжнародна фінансова корпорація (IFC) Україна піднялася на 15 позицій, перемістившись з 152 на 137 місце. За даними авторів рейтингу Україна в нинішньому році увійшла до першої трійки країн, що продемонстрували значні поліпшення в полегшенні ведення бізнесу за останній рік "і посіла перше місце в своєму регіоні (Східної Європи та Центральної Азії). Незважаючи на те, що Україна злетіла в нинішньому рейтингу на 15 позицій, вона зайняла позицію між Лесото і Філіппінами.
Читайте також: Україна на 87 місці серед 97 країн за рівнем політичного втручання, - WJP (відео)
Найбільш сприятливою країною для бізнесу знову став Сінгапур, до першої трійки також увійшли Гонконг і Нова Зеландія. Серед країн колишнього СРСР найвище місце знову зайняла Грузія (9 місце). За нею йдуть Естонія (21 місце), Латвія (25 місце) і Литва (27 місце). Казахстан знаходиться на 49 позиції, Білорусія - на 58, а Узбекистан на 154. У цьому році в рейтингу Doing Business Росія займає 112 місце - між Палау (111-е місце) і Сальвадором (113 місце).
Дещо пізніше Transparency International опублікувала рейтинг сприйняття корупції. Україна піднялася зі 152-го на 144-е місце з 176-ти країн за результатами індексу сприйняття корупції 2012
"Незважаючи на певні кроки української влади у напрямку подолання корупції, ситуація залишається невтішною. Згідно з нинішніми результатами ІВК, Україна займає 144-е місце з 176-ти країн, охоплених дослідженням, набравши при цьому 26 балів зі 100 можливих ... Будь-який результат, менше 30 балів, з точки зору Transparency International, вважається "ганьбою для нації", - йдеться в повідомленні організації.
Читайте також: Україна опустилася в рейтингу розвитку фінансової системи до 59-го місця з 62-х
Ще один рейтинг в кінці минулого року оприлюднили автори проекту "Правосуддя в світі. В сфері меж повноважень центральної влади Україна посіла 87 місце серед 97 країн. У дослідженні йдеться про те, що в Україні поширена політичне втручання, безкарність та корупція.
З іншого боку, автори дослідження відзначають, що Україна отримала досить високу оцінку в захисті базових громадянських свобод, таких як свобода віросповідання, і є відносно безпечною в плані злочинів (44 місце з 100). У той же час, як мовиться в звіті, права власності в країні слабкі.