Україна підпише з ExxonМobil угоду про розподіл продукції на Скіфській ділянці в липні або серпні

Угода про розподіл продукції з ExxonМobil на Скіфській ділянці буде підписана в кінці липня - на початку серпня. Про це сьогодні в ході конференції "Україна і партнери" повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

Угода про розподіл продукції з ExxonМobil на Скіфській ділянці буде підписана в кінці липня - на початку серпня. Про це сьогодні в ході конференції "Україна і партнери" повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"В кінці липня - на початку серпня ми підпишемо цей договір", - сказав Ставицький.

Він додав, що в цьому році Україна планує провести ще два тендери: по Фороській і Слобожанській ділянках. "В цьому році планується урядом ще виставлення на повторний тендер по Фороській та Слобожанській ділянці, яка в Харківській області, це межує з Юзівкою. Це першочергові завдання, які ми маємо вирішити", - сказав він.

Нагадаємо, в середині серпня минулого року стало відомо, що консорціум на чолі з ExxonМobil буде розробляти Скіфську нафтогазоносну ділянку на шельфі Чорного моря. Повідомлялося, що після укладення договору бюджет України отримає 325 млн дол. Наголошувалося, що оператором угоди по розподілу прибутку в консорціумі виступає ExxonМobil.

Читайте також: ExxonМobil стала найдорожчою корпорацією світу, обігнавши Apple

Площа Скіфської ділянки складає 16,69 тис. кв. км. Сумарні інвестиції в його розробку раніше оцінювалися в 10-12 млрд дол., прогнозований об'єм видобутку природного газу - у 3-4 млрд кубометрів на рік.

Раніше повідомлялося, підписання договору з ExxonМobil може відбутися в першому кварталі 2013 р. "Ми плануємо з компанією Shell підписати найближчим часом (угода вже була підписана напередодні в Давосі), наступною буде ExxonМobil, і третім етапом буде компанія Chevron. Я сподіваюся, це все відбудеться в першому півріччі, швидше за все, навіть у першому кварталі", - зазначав на початку січня міністр екології і природних ресурсів України Олег Проскуряков.

Читайте також: Розробляти Скіфську ділянку буде консорціум на чолі з ExxonМobil, - Ставицький

Exxon Mobil Corporation (ExxonМobil) - найбільша світова нафтова компанія, а також найдорожча приватна корпорація у світі. Компанія веде свою історію від нафтового тресту Standard Oil, заснованого в 1882 р. мільярдером Джоном Рокфеллером. У своєму нинішньому вигляді компанія з'явилася в 1999 р. в результаті злиття компаній Exxon і Mobil.

Найбільш відомими брендами компанії є Exxon, Esso і Mobil, під якими випускаються автомобільні масла та інші паливно-мастильні матеріали. Штаб-квартира компанії розташована в місті Ірвінг, передмістя Далласа, штат Техас. Головою ради директорів і головним керівником ExxonМobil є Рекс Тіллерсон.

Читайте також: Україна вимагатиме від розробників ділянок Чорноморського шельфу по 300 млн дол. премії

Чистий прибуток Exxonmobil Corp. за підсумками 2012 р. виріс на 9% - до 44,88 млрд дол. проти прибутку в 41,06 млрд дол. за 2011 р.

Що стосується планів на майбутнє, то до 2016 р. ExxonМobil має намір інвестувати 185 млрд дол. в нові способи видобутку палива.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся