ua en ru

Україна офіційно "відкрила" своє небо на період проведення Євро-2012

Автор: RBC.UA
Авіаперевізники з усього світу зможуть приєднатися до перевезення пасажирів на матчі футбольного чемпіонату Європи 2012 р.,  що відбуватиметься в Україні. З 15 травня по 15 липня 2012 р.  повітряний простір нашої країни відкритий для всіх іноземних експлуатантів без обмежень. Відповідний наказ "Про нерегулярні польоти в, з і в межах України на період проведення Євро-2012" підписав віце-прем'єр-міністр України - міністр інфраструктури Борис Колесніков, передає прес-служба Мінінфраструктури.

Авіаперевізники з усього світу зможуть приєднатися до перевезення пасажирів на матчі футбольного чемпіонату Європи 2012 р., що відбуватиметься в Україні. З 15 травня по 15 липня 2012 р. повітряний простір нашої країни відкритий для всіх іноземних експлуатантів без обмежень. Відповідний наказ "Про нерегулярні польоти в, з і в межах України на період проведення Євро-2012" підписав віце-прем'єр-міністр України - міністр інфраструктури Борис Колесніков, передає прес-служба Мінінфраструктури.

Відповідно, протягом двох місяців іноземним авіакомпаніям буде дозволено виконувати нерегулярні польоти з, до і в межах України, здійснюючи перевезення футбольних команд, уболівальників, представників національних футбольних асоціацій, представників родини УЄФА та ЗМІ, без обмежень без права продажу повітряних перевезень на території України. До авіаперевізників тільки одна вимога: чітко і неухильно дотримуватися чинного законодавства, положень міжнародних угод і мати відповідний СЛОТ (часовий інтервал для здійснення зльоту і посадки).

Інформація про авіаперевізників, які з 15 травня по 15 липня 2012 р. будуть виконувати нерегулярні польоти в, з і в межах України, вноситься Державіаслужбою в АІР України (збірник аеронавігаційної інформації).

У Мінінфраструктури зазначили, що впровадження "відкритого неба" забезпечить пасажирам, які планують відвідати матчі Євро-2012 в Україні, зручність під час подорожі, доступні ціни і т.д. Відсутність обмеження у виборі маршрутів та частоти польотів зацікавить і лоу-кост компанії, ціни яких прийнятні і для футбольних фанатів з невисоким рівнем доходів. У січні Борис Колесніков говорив, що провідна європейська бюджетна авіакомпанія Ryanair (Ірландія) може запустити перші рейси в Україну в травні 2012 р.
Принцип "відкритого неба" передбачає зняття країнами обмежень по кількості маршрутів та авіакомпаній на рейсах між країнами. Становлення режиму "відкритого неба" в європейському повітряному просторі з 1970-х рр.. йшло шляхом поступової та поетапної інтеграції європейських повітряних сполучень, трансформації окремих суверенних повітряних просторів в єдиний європейський повітряний простір. Починаючи з 1999 р. концепція єдиного європейського повітряного простору остаточно була впроваджена в практику. ЄК були сформульовані основні її елементи, що були схвалені ЄС і Європейським парламентом 23-24 березня 2000 р. в Лісабоні. ЄК запропонувала розглядати повітряний простір країн-членів ЄС як спільний ресурс, який підлягає раціональному використанню в загальних інтересах.

Україна вже кілька років намагається долучитися до угоди про "відкрите небо" з ЄС. Переговори почалися 4 роки тому і тривають дуже складно, тоді як інші країни вже давно уклали аналогічні угоди.

Спочатку в уряді прогнозували, що приєднання України до єдиного європейського повітряного простору відбудеться в 2011 р. У Єврокомісії це підтверджували. Потім, терміни посунули на розпливчасті 2011-2012 рр.., а Колесніков заявив, що Україна не може підписати з ЄС договір "Про відкрите небо", поки Європа не скасує для українців візовий режим. У ЄК з подивом заявили, що між угодою "Про відкрите небо" і питаннями візового режиму немає і не може бути ніякого зв'язку.

Потім Колесников говорив, що договір про "відкрите небо" з ЄС в умовах візового режиму для України призведе до банкрутства українських авіаперевізників. Хоча в самих авіакомпаніях не раз заявляли, що "відкриття неба" з Європою послужило б хорошим поштовхом для їх розвитку. На цьому тлі експерти відзначали, що Україна навмисно затягує підписання угоди.