Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) рекомендує присвоїти Україні статус Priority Foreign Country і негайно призупинити право України на отримання пільг по "Узагальненій системі преференцій".
Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) рекомендує присвоїти Україні статус Priority Foreign Country і негайно призупинити право України на отримання пільг по "Узагальненій системі преференцій". Про це йдеться в повідомленні IIPA.
Найближчим часом цю пропозицію має розглянути і ухвалити рішення торгове представництво США. На даний момент Україна присвоєно статус Priority Watch List разом з Аргентиною, Чилі, Китаєм, Коста-Рікою, Індією, Індонезією і Росією. Статусу Priority Foreign не має жодна країна.
"Серед проблем України лютуче піратство онлайн та звичайних товарів, урядові рішення проти законослухняних членів суспільства, а не проти шахраїв, і повсюдне використання неліцензійного програмного забезпечення на підприємствах і в урядових організаціях", - йдеться в повідомленні.
Читайте також: Україна потрапила до списку найбільш лояльних до піратства країн
У IIPA також підкреслюють, що рівень піратства і захисту ліцензійних прав погіршилися за останні два роки. "Широко поширене в Україні як безкоштовне, так і платне скачування музики і фільмів. Багато ринків та вуличні кіоски в Україні як і раніше рясніють нелегальними копіями музичних записів, фільмів та програмного забезпечення всіх видів", - зазначає IIPA.
Нагадаємо, що у вересні 2012 р. робоча група Конгресу США з протидії міжнародному піратству визнала Україну разом з Росією і Китаєм "найбільш піратською країною". Недостатнє дотримання прав інтелектуальної власності в цих країнах завдає значної шкоди американським авторам та економіці в цілому.
У травні 2012 р. стало відомо, що Україна, за підсумками 2011 р., піднялася на 8 сходинок - з 31 на 23 - в світовому рейтингу країн за найбільшою кількістю кіберзагроз і вперше увійшла в десятку країн з найбільшою кількістю спам-зомбі, фішингу та мережевих атак.
Згідно зі щорічним звітом Symantec про рівень кіберзлочинності, найбільший ріст шкідливих активностей можна спостерігати у вигляді збільшення кількості спам-зомбі в країні - тут Україна в 2011 році вийшла на 7 місце в світі, хоча ще в 2010 р. займала 20 рядок.
Читайте також: Кібератак найбільше зазнають країни, що розвиваються, - Касперський
Якщо розглядати позиції України за числом інтернет-загроз серед країн регіону EMEA, в який входить Європа, Близький Схід і Африка, то країна в 2011 році зайняла 12 місце за кількістю інтернет-загроз.
На думку експертів, Україна - дуже важливий центр хакерства, поруч із Росією, Бразилією, Китаєм і в меншій мірі - Індією. У цих країнах - досить освічене молоде населення, високий рівень безробіття і обмежені можливості працевлаштування. Однак, на думку експертів, кіберзлочинність не є негайною загрозою для українців. Наша країна в особливому становищі, адже має один із найнижчих у Європі рівнів підключення до Інтернету.
Зазначимо також, що, за деякими оцінками, через кіберзлочинців щорічно світова економіка втрачає 114 млрд дол.